29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski prezydent podpisał ustawę mającą na celu powstrzymanie gwałtownego wzrostu cen gazu

Energia dzisiaj

piątek, 10 grudnia 2021, 16:00

Maradon 333 / Shutterstock.com

Jego biuro poinformowało w środę, że prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która podniesie ceny gazu ziemnego o trzy lata, zamiast drastycznie podnieść je do 2022 roku.

Nowelizacja nowego prawa energetycznego i zatwierdzona przez Sejm 2 grudnia.

„Jednocześnie pozwoli to firmom energetycznym odzyskać koszty dostaw gazu” – poinformowało w komunikacie biuro Dudy, według TVP World, pierwszego w Polsce kanału anglojęzycznego.

Zgodnie z nowym prawem, firmy energetyczne w Polsce będą mogły jedynie doliczyć część kosztów dostawy gazu do swoich domów do swoich taryf na 2022 rok. W ramach rekompensaty za poniesione straty mogą doliczyć do swoich opłat pozostałe wydatki w ciągu trzech lat po 1 stycznia 2022 r.

Cena gazu na europejskim rynku spot (giełda EEX) przekroczyła 96 euro za 1 MWh, co w maju kształtowało się na poziomie około 25 euro.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Wielkość i prognoza rynku goździków