23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski minister sprawiedliwości mówi, że Warszawa nie może zastosować się do orzeczenia sądu UE court

WARSZAWA (Reuters) – Polski minister sprawiedliwości powiedział w środę, że nowy system regulacji sędziów narusza prawo UE i nie może podążać za orzeczeniem Sądu Najwyższego UE, że powinien zostać zawieszony.

Minister Gibbneu Geopro powiedział, że orzeczenie UE o zawieszeniu przez Polskę izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest „nielegalne w świetle polskiego i europejskiego prawa”.

Krytycy twierdzą, że Polska od dawna jest uwikłana w reformy sądownictwa z Unią Europejską, podważające niezależność sądownictwa. Rządząca nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) twierdzi, że potrzebne są zmiany, aby uczynić sądy bardziej wydajnymi i usunąć resztki wpływów komunistycznych.

We wtorek Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie orzeczenia ogłoszonego w lipcu pod groźbą kary za nieprzestrzeganie.

W komentarzach na konferencji Geoffrey wskazał, że orzeczenie to jest w Polsce niekonstytucyjne.

„W Polsce obowiązuje polityka konstytucyjno-prawna. W oparciu o te zasady nie ma możliwości wykonywania wyroków wydanych przez sąd w Luksemburgu” – powiedział Geopro.

Geopro, twórca szeroko zakrojonej zmiany w sądownictwie, który tworzy izbę dyscyplinarną, został już potępiony przez Trybunał UE w Luksemburgu (ETS) i brukselską administrację Blox, która pełni rolę strażnika prawa . W 27 krajach członkowskich.

Taka sekwencja mogłaby doprowadzić do nałożenia przez ETS wyższych kar na Warszawę lub inne kraje UE za zatrzymanie środków. Do 2028 r. Polska otrzyma 770 miliardów slotów (200 miliardów dolarów).

Pice zakwestionował prymat prawa europejskiego nad prawem krajowym, główną zasadę integracji europejskiej. Wyciągał ostrzeżenia, że ​​partia opuszcza UE.

(Raport Agnieszki Partesco, red. William McLean)

READ  W Polsce powstanie najdłuższa trasa testowa Macraela w Europie