3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski festiwal uświadamia wojnę na Ukrainie

Nowa Brytania, Con. (WFSB) – Polski festiwal w Małopolsce był mały.

Tysiące stłoczyło się na Broad Street w New Britain, aby powrócić na tę gigantyczną ucztę sąsiedzką.

Po Al Kielpasa i Pyrogyas Julia i Ben Savicci tańczyli w Polka Beat. Ci nowojorczycy przybyli w ten sposób na kultowe polerowanie w niedzielę.

„Ponieważ w północnej części stanu Nowy Jork przychodzi słuchać polki, muzyki i jedzenia, mamy wiele dobrych wspomnień od naszych dziadków, więc jest to bardzo dobry dzień” – powiedzieli.

Ponad stu kupców stało na ulicach. Ceramika, koszulki i oczywiście pyszne jedzenie. Kasia Novak, wiceprezes Izby Gospodarczej Polonia, była dziś w panelu.

„Mamy wspaniałych, nie tylko wytwornych ludzi z polskiej tradycji, ale także Amerykanów, którzy kochają polską kuchnię polską kulturę i kochają wszelkiego rodzaju rzeczy, takie jak brokuły, kolabki, kapusta. Kochają swoich tancerzy ludowych” – powiedział Novak.

W środku imprezy głośno były ukraińskie kolory niebieski i żółty.

Prezydent Maidan United, Sofia Dumansky, powiedziała: „Wojna wciąż trwa, ale nie ma jej teraz w wiadomościach i uważamy, że ma miejsce jakieś wyczerpanie.

Dumansky był częścią wielu stoisk skupiających się na podnoszeniu świadomości na temat Ukrainy. Sprzedawali koszulki i ostatecznie zbierali pieniądze na zakup środków medycznych.

Towar zostanie przewieziony do szpitali na Ukrainie. Do tej pory za pomocą aparatu rentgenowskiego wysłano 11 000 urządzeń medycznych.

READ  Korea dostarcza do Polski sześć reaktorów: nowy atom