13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zabiega o poprawę dwustronnych stosunków z Indiami z okazji 70. rocznicy powstania ambasady

Polska zabiega o poprawę dwustronnych stosunków z Indiami z okazji 70. rocznicy powstania ambasady

Z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Indiami a Polską Minister Spraw Zagranicznych Władysław Teofil Bartoszewski wyraził zaangażowanie Polski w rozwój głębszych więzi z Indiami w różnych obszarach. Podkreślając istniejące połączenia lotnicze pomiędzy New Delhi a Warszawą, Bartoszewski potwierdził ambicje Polski dotyczące rozszerzenia połączeń lotniczych do innych indyjskich miast, mając na celu poprawę wymiany turystycznej i biznesowej pomiędzy obydwoma krajami.

„Mamy bezpośrednie loty z New Delhi do Warszawy i z powrotem i chcemy zwiększyć liczbę lotów” – powiedział Burtoszewski WION, podkreślając znaczenie poprawy możliwości podróżowania, aby ułatwić więcej połączeń międzyludzkich. Zaangażowanie gospodarcze. Podkreślił kwitnącą diasporę indyjską w Polsce, zwracając uwagę na ich aktywne zaangażowanie w przedsięwzięcia biznesowe i wymianę kulturalną, które jego zdaniem są integralną częścią zacieśniania więzi dwustronnych.

Zastanawiając się nad nadchodzącym kamieniem milowym w dyplomacji, polski sekretarz stanu zauważył: „W przyszłym miesiącu będziemy obchodzić 70. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Indiami a Polską w 1954 r. I przez ostatnie 70 lat nie mieliśmy żadnych problemów. ” Przedstawił tę okazję jako kluczowy moment w zacieśnieniu głębszej współpracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę status Indii jako piątej co do wielkości gospodarki świata i ich status największej demokracji.

Sekretarz wyraził zainteresowanie Polski dostrzeżeniem rosnącej roli Indii pod względem gospodarczym i politycznym na arenie światowej. „Chcemy, aby Indie były bardziej zaangażowane” – nalegał Bartoszewski, podkreślając zdolność Indii do wywierania większego wpływu ze względu na ich ogromną populację i etos demokratyczny.

Bartoszewski nakreślił obszary potencjalnej współpracy począwszy od projektów OZE po inicjatywy cyfrowe i nowoczesne technologie. Wyraził zainteresowanie Polski zaangażowaniem się w dialog dwustronny na rzecz poprawy praktycznej współpracy między obydwoma krajami, podkreślając wspólne wartości i perspektywy. Wcześniej w poniedziałek wraz z ministrem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Indii Meenakshi Lechi odsłonili specjalną tablicę upamiętniającą te powiązania.

READ  Iran zwraca amerykańską szczepionkę przeciw Covid Polsce | Aktualności