16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Polska przyszłości”: partia rządząca rozpoczyna kampanię wyborczą tysięcy spotkań

„Polska przyszłości”: partia rządząca rozpoczyna kampanię wyborczą tysięcy spotkań

Partia rządząca w Polsce rozpoczęła kampanię „tysięcy” wieców w całym kraju, rozpoczynając starania o bezprecedensową trzecią kadencję w jesiennych wyborach pod nowym hasłem „Polska przyszłości”.Przyszłość do Polski)

Polska musi być silna i bezpieczna. Powinniśmy być krajem, w którym rodzinom żyje się lepiej niż na Zachodzie. Polska to przyszłość!” Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński zapowiedział w przemówieniu w siedzibie partii rozpoczęcie kampanii.


W towarzystwie kluczowych postaci partii, w tym obecnego premiera Mateusza Morawieckiego i jego poprzedniczki Beaty Szydło, Kaczyński powiedział, że PiS wykorzysta spotkania do pracy z Polakami przy kształtowaniu planu wyborczego.

„Są świetnymi ekspertami” – wyjaśnił. „Polacy dają nam wiedzę o potrzebach narodu i musimy kierować się ich opiniami”.

Jeden z komentatorów, Patryk Michalski, zauważył, że w opublikowanym dzisiaj nowym filmie z kampanii pojawia się Szydło – która doprowadziła PiS do władzy w 2015 roku – częściej niż Morawiecki, który okresowo spotykał się z plotkami o swojej pozycji w spiskach przeciwko niemu w PiS.

„Lata naszych rządów pokazały, że można zrealizować plan i przekształcić Polskę” – powiedział Kaczyński. „Po 2015 roku struktura społeczno-gospodarcza bardzo się zmieniła. Środki wyzysku dużej części społeczeństwa przez małą, uprzywilejowaną część społeczeństwa są poważnie ograniczone.

„Dzisiaj Polska jest inna, lepsza niż była prawie osiem lat temu” – kontynuował. „Będziemy nadal podążać w tym kierunku, ale… pojawiły się nowe problemy, w tym trudniejsze problemy, takie jak kryzys gospodarczy, inflacja i wojna”.

„Przed nami tysiące wieców w całej Polsce” – powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, zaznaczając, że kampania rozpocznie się w ten weekend wydarzeniami w Jaśle, Krakowie, Gdyni i Sandomierzu z udziałem Morawieckiego i Szydło.

Sondaże pokazują, że PiS jest na dobrej drodze do zdobycia większości głosów w jesiennych wyborach parlamentarnych, z około 35% poparciem. Jednak taka decyzja nadal pozostawiłaby partię z większością w potężniejszej izbie niższej, Sejmie, do utrzymania się przy władzy.

READ  Polska szybko staje się społeczeństwem bezgotówkowym

Jeśli tak się stanie, PiS będzie musiał utworzyć rząd koalicyjny – żadne inne duże partie nie zgłosiły takiej chęci – lub spróbować zachęcić pojedynczych posłów z innych partii do powrotu do obozu rządzącego.

Ewentualnie koalicja partii opozycyjnych mogłaby spróbować stworzyć większość sejmową potrzebną do utworzenia nowego rządu. Grupa takich partii, od lewicy po centroprawicę, zgodziła się już nie wystawiać przeciwko sobie kandydatów do słabego Senatu izby wyższej.

Źródło głównego obrazu: PiS/Twitter