30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska inflacja wzrosła w sierpniu

Regionalne dzisiaj

piątek, 17 września 2021, 10:05

Zdjęcie autorstwa Kolbeta / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce wzrosła w sierpniu wyżej niż oczekiwano, wynika z najnowszych danych GUS w Warszawie w środę.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrósł w sierpniu o 5,5%, po wzroście o 5,0% w lipcu.

Według wstępnych szacunków inflacja wyniosła 5,4%. Ceny transportu wzrosły w sierpniu o 17,8%.

Ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw oraz restauracji i hoteli wzrosły odpowiednio o 6,9% i 6,6%. W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,3% po wzroście o 0,4% w lipcu. Według wstępnych szacunków ceny wzrosły o 0,2%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Polska umieściła sędziego, który uciekł na Białoruś, na listę osób poszukiwanych, co otwiera drogę do wydania międzynarodowego nakazu aresztowania