22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy plażowicze byli zaskoczeni widokiem wynurzających się z morza pojazdów opancerzonych

Polscy plażowicze byli zaskoczeni widokiem wynurzających się z morza pojazdów opancerzonych

Wczasowicze na polskim wybrzeżu Bałtyku byli zaskoczeni, gdy amfibie wojskowe pojazdy transportowe wypełnione żołnierzami nagle wynurzyły się z morza i wjechały na plażę.

Zdjęcia i filmy udostępnione w sieci pokazują pojazdy PTS – rodzaj radzieckiego transportera amfibii – przeplatające się między rodzinami opalającymi się na plaży we wsi Dziwnówek, które przebyły kilka kilometrów stamtąd do bazy w pobliskim Dziwnowie.

Później okazało się, że incydent był częścią rutynowych ćwiczeń wojskowych 8. Batalionu Saperów z Dżiwna z 8. Flotylli Straży Przybrzeżnej.

„Dla mieszkańca Dzivna to nic nowego, ale dla turystów to nie lada niespodzianka” – napisała lokalna gazeta. Głos Szczeciński. Plaże nadbałtyckiego wybrzeża są w miesiącach letnich popularnym celem wczasowiczów z całej Polski.

„Żołnierze… przemieszczali się wzdłuż wybrzeża od Dzivnovca do Dzivna, gdzie odbywa się specjalne szkolenie pododdziału… w dniach 12-23 czerwca” – powiedział gazecie komandor porucznik Kreskors Lewandowski.

„Część samego poligonu była wówczas zamknięta dla publiczności” – dodał. „Jednak operatorzy pojazdów typu PTS zachowują szczególną ostrożność w miejscach, gdzie przebywają turyści, jadąc do i ze strefy fitness.”

Jednak niektórzy turyści wyrazili zaniepokojenie bezpieczeństwem ludzi na plaży. „To niebezpieczne, zwłaszcza nie tylko dla dzieci, ale także dla zwierząt” – powiedział jeden z nadawcy Bolsat. „Nie jedź między ludźmi; Widziałem matki trzymające swoje dzieci.

Pojazdy PTS wykorzystywane są przez Wojsko Polskie w sytuacjach awaryjnych, zwłaszcza w czasie powodzi. Głos Szczeciński raporty. Zdaniem Lewandowskiego pojazdami typu PTS nie można jeździć po ulicach, bo ich gąsienice „szkodzą infrastrukturze drogowej”.

READ  Polska twierdzi, że pomoże Szwecji i Finlandii, jeśli zostaną zaatakowane przed wejściem do NATO

Na początku tego roku – w ramach zwiększonych zamówień wojskowych polskiego rządu po inwazji Rosji na sąsiednią Ukrainę – armia ogłosiła zakup 1400 nowo opracowanych polskich bojowych wozów piechoty „Borczuk”.

Źródło głównego obrazu: Kamieńskie.info