16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polka Daria Bikulik wygrała pierwszą rundę australijskiego Tour Down Under

Polka Daria Bikulik wygrała pierwszą rundę australijskiego Tour Down Under

Polka Daria Pikulic pojechała potężnie przez grupowy sprint, aby wygrać pierwszy etap australijskiego wyścigu kobiet Tour Down Under w niedzielę pod Adelajdą.

Bigulic (Human Powered Health) pokonała Francuzkę Clarę Copponi (FDJ-Suez) i Australijkę Georgia Baker (Team Jayco-Alula) w 110,4-kilometrowym finale Glenelg do Aldinga, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w World Tour.

„Nie spodziewałem się, że dzisiaj wygram, to mój pierwszy World Tour i pierwszy wyścig z moim nowym zespołem” – powiedział Bikulik.

„Nie mogę uwierzyć, że dziś wygrałem. Jestem polską dziewczyną, która spełnia marzenia.

Z premią czasową Bigulic zdobędzie koszulkę lidera na poniedziałkowym, bardziej pagórkowatym 90-kilometrowym drugim etapie z Birdwood do Pretli.

„Daria Bigulic jest naszą potrójną gwiazdą na podium” – napisała na Twitterze jej drużyna. „Zwycięstwo etapowe, koszulka lidera, koszulka sprinterska. Niezły zwrot za Twój pierwszy wyścig szosowy w barwach #HumanPoweredHealth.

Trzyetapowy TDU kobiet jest teraz częścią UCI World Tour i oferuje punkty.

Pikulik, przede wszystkim zawodniczka torowa, wykorzystała swój potężny sprint, aby pokonać 10 km do mety po tym, jak peleton zatoczył się w dwuosobowej ucieczce, w skład której wchodziły Australijki Isabel Garnes (Ara Skip Capital) i Gina Ricardo (Team Bridgelane).

Wiodąca australijska zawodniczka Amanda Spratt, która wygrała TDU trzy lata z rzędu (2017-2019), zajęła piąte miejsce na pozycji startowej dla swojego zespołu Trek-Segafredo.

Spratt jest ósmy w klasyfikacji generalnej, ze stratą 10 sekund do drugiego etapu.

Inna kluczowa lokalna rywalka, Grace Brown, która przewodzi francuskiej drużynie FDJ-Suez, zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie, tracąc siedem sekund do lidera.

Po zdobyciu przez Bakera trzeciego miejsca, jego zespół Jayco AlUla napisał na Twitterze: „Wspaniały wysiłek w ciężki i wietrzny dzień, zespół odepchnął Bakera”.

READ  Dwóch czołowych dowódców wojskowych Polski złożyło rezygnację ze stanowiska w wyniku starć z ministrem obrony