3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polityka Tesli dotycząca pracy zdalnej sprawia, że ​​Amazon próbuje ukraść niezadowolonych pracowników

Polityka Tesli dotycząca pracy zdalnej sprawia, że ​​Amazon próbuje ukraść niezadowolonych pracowników

Nowa polityka Tesli dotycząca pracy zdalnej, która zasadniczo eliminuje możliwość pracy z domu, powoduje, że gigant handlu elektronicznego Amazon próbuje ukraść pracowników niezadowolonych z nowych żądań Elona Muska.

„Każdy, kto chce wykonywać pracę zdalną, musi przebywać w biurze przez co najmniej 40 (mam na myśli * minimum *) 40 godzin tygodniowo lub opuścić Teslę. To mniej niż prosimy pracowników fabryki” – powiedział Musk na Wyślij e-mail do kadry kierowniczej wcześniej w tym tygodniu. W kolejnym e-mailu lider Tesli powiedział: „Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnujesz”.

Elon Musk mówi, że Tesla zmniejszy liczbę opłacanych pracowników o 10%, jednocześnie zwiększając liczbę pracowników godzinowych

zainteresowany handlem Historię opowiedziałem na początku.

Nowa polityka spotkała się z mieszanymi recenzjami, zwłaszcza że zdalne zatrudnianie stało się ważniejsze od początku pandemii COVID-19. Nowa polityka wywołała reakcję głównego specjalisty ds. rekrutacji technicznej Amazona w dziale usług internetowych firmy, Zafara Choudary’ego, który powiedział:

„Jeśli Imperator Marsa Cię nie chce, z radością zabiorę Cię na #AWS. Jeśli nie chcesz być prowadzony przez Elona Muska na świecie, przyjdź na #AWSIdentity!”

Amazon wprowadził w zeszłym roku politykę dotyczącą pracy zdalnej, wskazując, że umożliwi ona pracownikom korporacji pracę z domu przez czas nieokreślony. Twitter, który Musk ma nabyć w nadchodzących miesiącach po ogłoszonej pod koniec kwietnia umowie o wartości 44 miliardów dolarów, również w dużej mierze opiera się na zdalnych pracach swoich pracowników. Ta polityka pozostaje pod znakiem zapytania, ponieważ zbliża się data przejęcia Muska, a dyrektor generalny Tesli nadal koordynuje finansowanie transakcji.

Blokada miała swoje powody Uchylenie polityki Światowej Federacji Hemofilii (WFH). „Są oczywiście firmy, które o to nie proszą, ale kiedy ostatnio wysłałeś świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu” – wyjaśnił Musk w Ogólnofirmowy adres e-mail pracowników. „Tesla stworzyła i będzie tworzyć i wytwarzać najbardziej ekscytujące i znaczące produkty dla każdej firmy na Ziemi. To nie stanie się przez telefon.”

READ  California Lottery: Uruchom maszynę do loterii i wygraj 10 milionów dolarów

Bardzo chciałbym usłyszeć od ciebie! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie [email protected]. Możesz również skontaktować się ze mną na Twitterze Umieść tweetaa jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, możesz wysłać do nas e-mail na [email protected].

Polityka Tesli dotycząca pracy zdalnej sprawia, że ​​Amazon próbuje ukraść niezadowolonych pracowników