13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pojawiają się niestandardowe dymki z wiadomościami Google z tłem RCS

Pojawiają się niestandardowe dymki z wiadomościami Google z tłem RCS

Po premierze pod koniec listopada w Wiadomościach Google powoli pojawiają się niestandardowe dymki, które pozwalają wybrać kolor i tło rozmów RCS.

Niestandardowe dymki są przeznaczone wyłącznie dla czatów RCS i nie pojawiają się w czatach SMS, które dzisiaj sprawdziliśmy. Po udostępnieniu na Twoim urządzeniu na pełnej liście wiadomości Google pojawi się opcja „Zmień kolory”. Dostęp do nich można również uzyskać, korzystając z przeprojektowanych danych kontaktowych znajdujących się poniżej karuzeli ze zdjęciami.

Spowoduje to otwarcie nowego pełnoekranowego interfejsu podglądu z dziewięcioma opcjami: Domyślny (materiał korzystający z dynamicznego koloru), niebieski, turkusowy, fioletowy, zielony, pomarańczowy, fuksja, różowy i monochromatyczny.

Wybrany motyw dotyczy prawie wszystkiego na ekranie, łącznie z dymkiem wiadomości, ale nie dotyczy pola tekstowego (i przycisku rejestratora dźwięku), które pozostaje jasne lub ciemne. Tymczasem nie dotyczy to strony szczegółów, ponieważ dynamiczne motywy kolorystyczne są obecne w pozostałej części aplikacji.

Niestandardowe bąbelki są bardziej widoczne, gdy wyłączony jest ciemny motyw systemu. Tak też zauważycie tło RCS, które – tematycznie – składa się z bąbelków. Ten sam schemat wydawał się być stosowany w różnych rozmowach, które sprawdziliśmy. Jest dość subtelny i nie wydaje się tak natrętny, jak wtedy, gdy został zauważony pod koniec ubiegłego roku.

Widzimy niestandardowe dymki z najnowszymi wiadomościami Google Beta dzisiaj (wersja 20240228+), ale nie jest jeszcze powszechnie wdrożona.

Jeśli ustawisz motyw, a druga osoba nie ma jeszcze własnych dymków, nie zobaczy żadnych zmian na swoim telefonie. W przyszłości dymki niestandardowe będą synchronizowane dla poszczególnych rozmów.

Lekki temat

Ciemny temat

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  SwitchBot Curtain 3 jest teraz potężniejszy i cichszy niż kiedykolwiek wcześniej