16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PMI dla polskiego przemysłu spada dalej w sierpniu

region dzisiaj

poniedziałek, 5 września 2022, 10:05

Indeks menedżerów ds. zakupów w polskim przemyśle (PMI) spadł w sierpniu o 1,2 punktu do 40,9, oddzielając spadek od wzrostu po raz czwarty z rzędu, gdy wskaźnik spadł poniżej 50 punktów, podał w czwartek S&P Global.

Coraz trudniejsze otoczenie biznesowe – wysoka inflacja, zmniejszona siła nabywcza i ogólna niestabilność rynku – ponownie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, doprowadziły do ​​gwałtownego spadku produkcji i nowych zamówień, powiedział S&P Global.

Na froncie cenowym, podczas gdy koszty i opłaty nadal rosną w wolniejszym tempie, wysoka inflacja nadal osłabia siłę nabywczą.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia spadł trzeci miesiąc z rzędu i to w najszybszym tempie od dwóch lat, ponieważ firmy nie zastąpiły osób, które odeszły lub spowodowały przymusowe zwolnienia.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można ufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

READ  W Polsce zlikwidowano całą rosyjską siatkę szpiegowską