24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pistons przygotowują się do złożenia ogromnej oferty, aby Monte Williams został głównym trenerem: źródła

Pistons przygotowują się do złożenia ogromnej oferty, aby Monte Williams został głównym trenerem: źródła

Prawie dwa miesiące po tym, jak Dwayne Casey ustąpił ze stanowiska głównego trenera, Detroit Pistons desperacko ścigają Monty’ego Williamsa, głównego trenera NBA od 2021 roku, aby został ich kolejnym dowódcą, według źródeł ligowych. sportowiec.

Źródła ligowe podały, że Pistons przygotowują się do zaoferowania Williamsowi 10 milionów dolarów rocznie, co uczyniłoby go jednym z najlepiej opłacanych trenerów w lidze. Źródła dodały, że Detroit od kilku tygodni miał nadzieję, że Williams rozważy przyjęcie tej pracy.

Gdy generalny menedżer Troy Weaver prowadził ofensywę, Pistons dali jasno do zrozumienia, że ​​rozpoczną poszukiwania trenera z zamiarem grania powoli. Detroit zidentyfikowało nazwiska, takie jak były trener Milwaukee Bucks Charles Lee, były trener University of Connecticut i były trener elitarnych godzin nadliczbowych Kevin Ollie i asystent New Orleans Pelicans Jaron Collins jako potencjalnych następców Caseya, ale zachował otwarty umysł w zależności od głównych trenerów objętych kontraktem. dostępny.

Jeśli Williams odrzuci propozycję, źródła ligowe podają, że Lee, asystent Bucksa od 2018 roku, prawdopodobnie pojawi się jako potencjalna opcja. Były dziennikarz NBA, Mark Stein Zgłosiłem jego warunki rezerwowe 24 maja Williams odrzucił wcześniejszą ofertę.

Od rozpoczęcia pierwszej rundy play-offów w NBA zwolniono czterech trenerów – Williamsa (Suns), Mike’a Budenholzera (Bucks), Doca Riversa (76s) i Nicka Nurse’a (Raptors). Według źródeł ligowych Williams od razu znalazł się na radarze Detroit. Milwaukee również agresywnie ściga Williamsa, według źródeł ligowych.

Na początku Williams powiedział zespołom – w tym Pistons – że jest zainteresowany wzięciem roku wolnego. 51-latek, który poprowadził Suns do finałów NBA w 2021 roku i zdobył tytuł Trenera Roku w 2022 roku, nadal jest winien prawie 21 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat od Phoenix.

READ  Bryson Stott prowadzi osłabionego Philliesa do inspirującego zwycięstwa nad Mets – NBC Sports Philadelphia

Jednak Weaver, właściciel Pistons Tom Gores i inni w organizacji Detroit nadal ścigali Williamsa. Gores i Weaver spotkali się dwukrotnie z Lee i Ollie, obaj wciąż myśleli o tej pracy, ale zawsze z zamiarem poważnego startu w Williamsie, zakładając, że poważnie rozważa podjęcie innej pracy.

Tego rodzaju zobowiązanie finansowe jest dla Goresa, który kupił zespół w 2011 roku i miał 51% udziałów w organizacji do 2015 roku, kiedy to został jedynym właścicielem. Lubi imponować, jeśli chodzi o zatrudnianie trenera. Uwielbia wielkie nazwisko. W 2014 roku Gores zatrudnił Stana Van Gundy’ego jako głównego trenera i prezesa ds. Operacji koszykówki, co skłoniło Van Gundy’ego do udania się do Motor City nad Golden State. W 2018 roku, kiedy drogi Van Gundy i Pistons rozeszły się, Gores wywarł pełną presję na Dwayne Casey, trenerze roku, którego właśnie zwolnił z Raptors.

W tamtym czasie Casey zamierzał również zrobić sobie rok przerwy po opuszczeniu Toronto, gdzie pomógł przekształcić franczyzę w konsekwentnego zwycięzcę, ale dążenie Goresa i gotowość do podjęcia znacznego zobowiązania finansowego zmusiły Caseya do działania.

Pistons to zespół odbudowujący się z młodymi elementami składowymi w 2021 r., z Cade Cunninghamem, Jadenem Iveyem, Jalenem Doreenem i Isaiahem Stewartem wybranymi w 2021 roku. Biorąc pod uwagę, na jakim etapie jest Detroit, następny trener odegra ogromną rolę w tym, czy historyczna franczyza powraca do aktualności. Rozpocznij odbudowę. Dla Pistons ważne jest, aby znaleźć trenera, który zapewni przywództwo i doświadczenie ich młodzieży.

Głębiej

Pistons 2023 NBA Big Plate Draft: Ani Victor Wimpanyama, ani Scott Henderson, więc kto?

W pierwszym sezonie Williamsa w Phoenix poprowadził Suns do 34 zwycięstw, rok po regulaminowym zakończeniu z zaledwie 19. Ma doświadczenie we wprowadzaniu młodego zespołu na wyższy poziom. Pracował także u boku Weavera w Oklahoma City. Będzie w pełni wspierany we wszystkich obszarach.

READ  New York Mets przetrwali za Jacobem Degromem, Game of Strength 3

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Matthew Stockman/Getty Images)