5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwszego na świecie bilionera można będzie zobaczyć w ciągu najbliższych dziesięciu lat: Oxfam

Pierwszego na świecie bilionera można będzie zobaczyć w ciągu najbliższych dziesięciu lat: Oxfam

Grupa walcząca z ubóstwem przewiduje, że w następnej dekadzie na świecie pojawi się pierwszy bilioner, w miarę jak przepaść między bogatymi i biednymi będzie stale się powiększać.

Wydane przez Oxfam International Niedzielny raport Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat wyłoni się bilioner, natomiast wyeliminowanie ubóstwa zajmie 230 lat. W raporcie wskazano, że pięciu najbogatszych ludzi na świecie podwoiło swój majątek od 2020 r., ale w tym samym okresie 5 miliardów ludzi zubożało.

„Uciskając pracowników, uchylając się od płacenia podatków, prywatyzując państwo i stymulując załamanie klimatyczne, korporacje zwiększają nierówności i służą dostarczaniu swoim bogatym właścicielom coraz większego bogactwa. Aby położyć kres skrajnym nierównościom, rządy muszą dokonać redystrybucji władzy miliarderów i korporacji. ” radykalnie wpływając na zwykłych ludzi.

Od 2020 r. miliarderzy stali się bogatsi o 34%, a ich majątek wzrósł trzykrotnie w stosunku do inflacji. Z raportu wynika, że ​​siedem z dziesięciu największych spółek notowanych na giełdzie ma dyrektora generalnego-miliardera lub głównego akcjonariusza-miliardera. Z raportu wynika, że ​​łączna wartość tych firm wynosi 10,2 biliona dolarów.

Z raportu wynika, że ​​mężczyźni mają majątek o 105 bilionów dolarów większy od kobiet, co stanowi czterokrotność wielkości amerykańskiej gospodarki. Ustalono również, że w Stanach Zjednoczonych typowy majątek rodziny czarnej wynosi zaledwie 15,8% majątku rodziny białej.

Senator Bernie Sanders (I-Vt.) napisał wprowadzenie do najnowszego raportu organizacji.

„Miliarderzy stają się bogatsi, klasa robotnicza walczy, a biedni żyją w rozpaczy. To jest opłakany stan światowej gospodarki” – napisał.

„To zła wiadomość. Ale oto dobra wiadomość” – dodał. „Dzięki organizacjom takim jak Oxfam coraz więcej ludzi na całym świecie łączy trudną rzeczywistość gospodarczą, w której żyją, z destrukcyjną naturą naszego systemu kapitalistycznego która nagradza chciwość i spekulację ponad wszelkie inne wartości ludzkie”.

READ  Ośmiu kandydatów startuje na miejsce premiera Wielkiej Brytanii Johnsona

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.