24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PayPal wprowadza na rynek produkty oparte na sztucznej inteligencji, ponieważ jego nowy dyrektor generalny chce ożywić cenę akcji

PayPal wprowadza na rynek produkty oparte na sztucznej inteligencji, ponieważ jego nowy dyrektor generalny chce ożywić cenę akcji

Napisane przez Hannah Lange

(Reuters) – PayPal poinformował w czwartek, że wprowadza nowe produkty oparte na sztucznej inteligencji i funkcji płatności jednym kliknięciem, ponieważ jego dyrektor naczelny próbuje tchnąć nowe życie w giganta płatności.

To pierwsze ważne oświadczenie Alexa Chrissa, który dołączył do PayPal we wrześniu, a nowe produkty to kolejny przykład tego, jak firmy próbują wykorzystać entuzjazm inwestorów wobec sztucznej inteligencji, który pomógł w tym miesiącu osiągnąć rekordowe poziomy na amerykańskich giełdach.

Inwestorzy mają nadzieję, że Chris, który wcześniej był dyrektorem wyższego szczebla w firmie programistycznej Intuit, ożywi akcje PayPal, które spadły o ponad 22% w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku z powodu marż, które rozczarowały inwestorów. Chris określił rok 2024 jako „rok przejściowy” dla PayPal i obiecał zwiększyć przychody wykraczające poza wolumen transakcji.

„Dzięki danym, którymi dysponujemy, oraz naszej możliwości zobaczenia, co ludzie faktycznie kupili, a także tego, na co sprzedawcy starają się dotrzeć, myślę, że sztuczna inteligencja stanowi dla nas ogromną szansę” – powiedział Chris w wywiadzie dla agencji Reuters.

W tym roku PayPal wprowadzi platformę wykorzystującą sztuczną inteligencję, aby umożliwić sprzedawcom docieranie do nowych klientów na podstawie ich historii zakupów, korzystając z danych pochodzących z transakcji handlowych o wartości prawie pół biliona dolarów przetworzonych na całym świecie.

Sprzedawcy będą mogli także korzystać z osobnego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji o nazwie Inteligentne paragony, aby polecać kupującym spersonalizowane produkty na rachunkach e-mailowych wraz z nagrodą w postaci zwrotu gotówki.

PayPal oferuje funkcję płatności „jednym kliknięciem” o nazwie Fastlane, która we wczesnych testach przyspieszyła szybkość realizacji transakcji o około 40%, wraz z nowymi funkcjami dla Venmo Business Files – podała firma.

W środę indeks S&P 500 wzrósł do czwartego z rzędu rekordowego szczytu, częściowo napędzany wzrostem cen akcji spółek technologicznych w związku z optymizmem co do sztucznej inteligencji. PayPal opublikuje raport o wynikach za czwarty kwartał 7 lutego.

READ  Poza producentami samochodów: jak strajk UAW może uderzyć w gospodarkę USA

(Raport: Hannah Lange z Waszyngtonu; redakcja: Michelle Price i Emilia Sithole-Matarise)