24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Parki narodowe, w których można zobaczyć całkowite zaćmienie słońca i ciemne niebo

Parki narodowe, w których można zobaczyć całkowite zaćmienie słońca i ciemne niebo

On gra

W przyszłym miesiącu na dużym obszarze kraju będzie można zobaczyć całkowite zaćmienie słońca.

8 kwietnia przez kilka minut księżyc będzie idealnie ustawiony w jednej linii ze słońcem, zaciemniając niebo na całej trasie z Teksasu do Maine.

„To niesamowite przeżycie obserwować cień przesuwający się po Słońcu” – powiedział Jeff Goins, dyrektor ds. interpretacji i grafiki w firmie Sun. Pomnik narodowy wulkanu Capulin W Nowym Meksyku. „Możesz zobaczyć planety znajdujące się blisko Słońca. Możesz zobaczyć gwiazdy i wszystko”.

Niezwykłe zjawisko, które porównuje do zorzy polarnej, może zmylić zwierzęta i spowodować wstrzymanie ruchu, ale z pewnością będzie oślepiać gapiów.

„Każdy widział zdjęcia, ale kiedy widzisz to osobiście na własne oczy, uderza cię osobiste doświadczenie czegoś, co dzieje się we wszechświecie”. Powiedział, klepiąc się po klatce piersiowej.

Goins pamięta, jak wszyscy wokół niego wiwatowali i krzyczeli podczas ostatniego zaćmienia słońca w 2017 roku. Na to zaćmienie pojechał do Parku Narodowego Grand Teton i planuje kolejną podróż podczas następnego.

„Tego dnia w naszym parku odbywa się program. Będzie to częściowe zaćmienie w tym miejscu” – Goins powiedział o wulkanie Capulin. „Ale tutaj mam obsesję na punkcie astronomii, więc przejdę do środka”.

Podróżni będą mogli zobaczyć we wnętrzu całkowite zaćmienie słońca o godzinie 27 AU System Parków Narodowych w przyszłym miesiącu, ale jest kilka parków, które mają niesamowite niebo przez cały rok.

Gdzie mogę zobaczyć zaćmienie w 2024 roku?

To Interaktywna mapa Służba Parku Narodowego, korzystając z danych NASA, pokazuje następujące jednostki parku na trasie całkowitego zaćmienia Księżyca.

READ  NASA potwierdza wieloletnie opóźnienie w nadchodzącym konkursie New Frontiers

Inne strony, takie jak Narodowy Park Historyczny Misji San Antonio W Teksasie, Narodowe miejsce historyczne Williama Howarda Tafta W Ohio, Pomnik narodowy Fort Stanwix W Nowym Jorku leży poza trasą całkowitego zaćmienia.

Wyspa Eclipse, Plaża Księżycowa: Te miejsca na drodze zaćmienia słońca mają doskonałe nazwy

W którym parku narodowym najlepiej można obserwować gwiazdy?

Według NASA w większości miejsc całkowite zaćmienie słońca będzie trwało tylko od trzech i pół do czterech minut, ale prawie każdej nocy niebo daje spektakularny pokaz w parkach narodowych w całym kraju.

Nie ma jednego parku, który najlepiej nadaje się do obserwacji gwiazd; jest wiele. Oto kilka parków z programami nocnego nieba. Te z gwiazdkami, takie jak wulkan Capulin, również je mają Międzynarodowe Stowarzyszenie Ciemnego Nieba certyfikat.

Astroturystyka 101: Jak zaplanować wakacje pod ciemnym niebem

Co dzieje się nocą w parkach narodowych?

Brakuje gości, którzy opuszczają ogrody przed zachodem słońca.

„Są ptaki, które wydają dźwięki w nocy. Jelenie są bardzo aktywne… Wiele drapieżników poluje w nocy. W nocy dzieje się wiele gryzoni. W nocy są nietoperze. Istnieje cała gama aktywności biologicznych” Goins powiedział, że kiedy pracował, wcześniej w Bryce Canyon, który jest gospodarzem Wschodzące światło księżycaLubił podkreślać wiesiołek dwuletni, który kwitnie tylko nocą.

Noc to także czas, kiedy niebo ożywa.

„Wyjdź, a zobaczysz niebo, jakiego nigdy w życiu nie widziałeś, jeśli dorastałeś w mieście” – powiedział.