30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oracle Fined $23 Million For Bribing Officials In India, Turkey And UAE

Oracle ukarało grzywną 23 miliony dolarów za przekupywanie urzędników w Indiach, Turcji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Oracle wykorzystał zmarnowane pieniądze, aby przekupić urzędników w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Turcji.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że ​​pracownicy Oracle w indyjskim oddziale korzystali z programu nadmiernych zniżek związanych z umową z przewoźnikiem należącym do Ministerstwa Kolei.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nałożyła na giganta technologicznego Oracle ponad 23 miliony dolarów grzywny za naruszenie ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych (FCPA). Oracle wykorzystało luźne pieniądze, aby przekupić urzędników w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Turcji w latach 2016-2019, zgodnie z SEC.

„Tworzenie funduszy, które nie są zapisane w księgach, z natury prowadzi do ryzyka niewłaściwego wykorzystania tych funduszy, co dokładnie miało miejsce w oddziałach Oracle w Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Indiach” – powiedział Charles Keane, szef działu Prawa Korupcji Zagranicznych SEC Jednostka w SEC, „Ta sprawa podkreśla krytyczną potrzebę skutecznej wewnętrznej kontroli księgowej w całej działalności firmy”.

Oracle zgodził się zapłacić 8 milionów dolarów odszkodowania, a pozostałe 15 milionów dolarów grzywny z łącznej kwoty 23 milionów dolarów, według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Chociaż nie przyznał się ani nie zaprzeczył żadnych wykroczeń w wyrażeniu zgody na ugodę.

„Postępowanie zidentyfikowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd jest sprzeczne z naszymi podstawowymi wartościami i naszą jasną polityką, a jeśli zidentyfikujemy takie zachowanie, podejmiemy odpowiednie działania” – powiedział rzecznik Oracle Michael Egbert. Agencja informacyjna Reuters.

Według SEC pracownicy Oracle w swoim oddziale w Indiach korzystali z programu nadmiernych zniżek związanych z umową z przewoźnikiem należącym do Ministerstwa Kolei. Strażnik rynku dodał, że pracownicy oferowali ogromne 70% zniżki na umowy dotyczące oprogramowania, aby trzymać konkurentów z daleka.

The SEC Dowiedz się, że nie ma konkurencji, ponieważ witryna zamówień indyjskiego Ministerstwa Kolei wyraźnie nakazała wykorzystanie produktów Oracle w projekcie. Zgodnie z poleceniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pracownik zaangażowany w transakcję prowadził arkusz kalkulacyjny wskazujący na dostępność rezerwy 67 000 USD na potencjalne płatności dla indyjskich urzędników państwowej firmy (SOE).

READ  10 najwyższych stawek kont oszczędnościowych o wysokiej stopie procentowej w lutym 2024 r. (2 banki płacą 6,17%)

„Łącznie około 330 000 USD przekazano renomowanemu podmiotowi, aby wypłacić pensje urzędnikom państwowym, a kolejne 62 000 USD wypłacono podmiotowi kontrolowanemu przez personel sprzedaży odpowiedzialny za transakcję” – czytamy w zamówieniu.

To już drugi raz, kiedy Oracle został oskarżony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za przekupywanie urzędników w Indiach.

W 2012 roku jednostka Oracle w Indiach została uznana za winną posiadania nieautoryzowanych funduszy pobocznych u dystrybutorów w latach 2005-2007. Oracle zgodziło się zapłacić 2 miliony dolarów w celu uregulowania zarzutów SEC za naruszenie przepisów ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych.