22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Opinia |  Polska może być przyszłością Europy

Opinia | Polska może być przyszłością Europy

Korzystając z frustracji wyborców, Jaroslav Kaczyński, lider PiS, skutecznie wyartykułował drugi sposób obrony suwerenności. Polska powinna brać przykład z państwa międzywojennego zwanego II Rzeczpospolitą, które po I wojnie światowej przywróciło suwerenność Polski. Ale jedna centralna cecha II RP przeszła niezauważona: była w końcu Przewrót 1926, Państwo dyktatorskie. Demokracja i rządy prawa znalazły się na drugim miejscu po muskularnej prognozie suwerenności.

W ciągu sześciu lat jego władzy partia rządząca okazała się prawdziwym spadkobiercą tej tradycji. Ma kontrolę nad kluczowymi firmami – Edukacja, Media publiczne, Ministerstwo Sprawiedliwości – i sprowokował przeciwko Brukseli. W ciągu ostatniego roku konflikt się nasilił: w odpowiedzi na UE Audyt Polski Rząd zintensyfikował swoje wypowiedzi na temat suwerenności projektów podważających niezależność sądownictwa. (Nadal pobiera korzyści z członkostwa, takie jak fundusze na odbudowę po epidemii).

Podczas ostatniego kryzysu granica Polski Kiedy Białoruś naciska na wjazd tysięcy imigrantów, rząd pokazał, jak to możliwe. Odmówił pomocy grupy i nie pozwolił nikomu dotrzeć do jej granic. Na razie wrogie podejście działa: a Większość ludzi Poprzyj reakcję rządu, a kryzys wydaje się mieć zwiększone poparcie dla rządu.

Ale to ma swoją cenę. Rosnąca samotność kraju – co według rządu jest oznaką niepodległości Polski – faktycznie otworzyła go na rosyjskie wpływy, do czego urzędnicy nie chcą się przyznać. Sytuacja na Ukrainie wskazuje, dokąd mogłaby pójść. Prezydent Rosji Władimir Putin, aby zapobiec inwazji ŻądanyNATO ogranicza rozmieszczanie wojsk do krajów postkomunistycznych, w tym do Polski. Niezwykle prawdopodobna jest szansa ponownego wpadnięcia na rosyjskie szkolenie.

Jednak na razie rząd wykorzystuje sentyment podzielany na Zachodzie. Suwerenność powróciła jako zasada organizująca działania polityczne. Oczywiście w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych wołania o przywrócenie wyblakłej dumy narodowej doprowadziły do ​​prezydentury Brexitu i Donalda Trumpa. W Europie Pan w Polsce. Kaczyński i węgierski premier Victor Orban są przykładami skrajnej prawicy, czego przykładem są Eric Jemmur i Marine Le Pen we Francji oraz Matteo Salvini i Georgia Meloni we Włoszech.

READ  Studenci BYU Nursing udzielają pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce

Pomimo wszystkich różnic, politycy ci mają wspólny plan: wzmocnić nienawiść narodową kosztem jedności kontynentalnej. Jeśli odniosą sukces, będą w stanie wyobrazić sobie i uzupełnić znany nam zachodni model liberalnej demokracji. Gdyby nie potrafiła rozwiązać swojej napiętej suwerenności we współpracy demokratycznej, być może Polska pokazałaby drogę.