13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ojciec Maxa Verstappena: Red Bull może zostać „rozdarty”, jeśli Horner pozostanie wśród kontrowersji

Ojciec Maxa Verstappena: Red Bull może zostać „rozdarty”, jeśli Horner pozostanie wśród kontrowersji

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi historiami w Formule 1. Rejestracja tutaj Otrzymuj biuletyn Prime Tyre na swoją skrzynkę odbiorczą w każdy wtorek i piątek.

Wydaje się, że podziały w Red Bull Racing pogłębiły się po tym, jak ojciec Maxa Verstappena, Jos, ostrzegł, że zespołowi „istnieje niebezpieczeństwo rozpadu”, jeśli Christian Horner pozostanie na czele zespołu w obliczu trwających kontrowersji wokół szefa zespołu.

Horner pozostaje w centrum uwagi po kilku burzliwych dniach w Bahrajnie, gdzie rozpoczął się nowy sezon Formuły 1. Chociaż Verstappen odniósł swoje ósme z rzędu zwycięstwo w Grand Prix w imponującym stylu, pokonując kolegę z zespołu Sergio Pereza o ponad 20 sekund, jego ojciec przemówił publicznie. O podziałach w drużynie, ponieważ sytuacja pozostaje największą historią w sporcie.

Sytuacja stała się publiczna na początku lutego, kiedy Red Bull GmbH, spółka matka Red Bull Racing, ogłosiła, że ​​wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów niewłaściwego zachowania wobec Hornera i stwierdziła, że ​​traktuje sprawę „bardzo poważnie”.

Red Bull poinformował w środę, że dochodzenie prowadzone przez podmiot zewnętrzny doprowadziło do odrzucenia reklamacji, zaznaczając, że składającemu skargę przysługuje prawo do złożenia odwołania. Następnego dnia zestaw wiadomości rzekomo pomiędzy Hornerem a skarżącym wyciekł anonimowo do wysokich urzędników Formuły 1 i międzynarodowych mediów. Sportowiecktóra bezpośrednio otrzymała wyciek e-maili, nie była w stanie zweryfikować treści, a Horner wielokrotnie odmawiał komentarza na temat wiadomości.

W Wywiad z Daily MailJos Verstappen ostrzegł: „Występuje tu napięcie, podczas gdy (Horner) pozostaje na swoim stanowisku. Zespołowi grozi rozpad. Nie może być dalej tak jak jest.

„Wybuchnie. Udaje ofiarę, podczas gdy to on powoduje problemy. „


Chalerm Yoovidhya (w środku), którego rodzina posiada 51% akcji Red Bulla, dołączył do Christiana Hornera (drugi od prawej) i jego żony Geri Halliwell Horner (z prawej) podczas ceremonii na podium Grand Prix Bahrajnu. (Andre Isakovic/AFP)

Gus Verstappen ścigał się w Formule 1 w latach 1994–2003 i odegrał kluczową rolę w karierze i sukcesie swojego syna, chociaż nie pełnił oficjalnej roli w zespole. Podobne uwagi na temat kontrowersji poczynił w oddzielnym wywiadzie dla holenderskiej gazety De Telegraaf, opublikowanym również w sobotni wieczór po wyścigu.

READ  Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Zapytany o komentarz Verstappena rzecznik Red Bulla powiedział: „Tutaj nie ma żadnych problemów, zespół jest zjednoczony, a my jesteśmy skupieni na wyścigu”.

Napięcia rosną

Komentarze Josa Verstappena publicznie postawiły ojca czołowego kierowcy zespołu przeciwko szefowi zespołu.

Bierze udział w zdecydowanej większości wyścigów swojego syna. Chociaż nie jest pracownikiem Red Bull Racing, jego bliskość z Maxem oznacza, że ​​ma pewien wpływ. W czwartek widziano go w koszulce Red Bulla podczas oglądania drugiej sesji treningowej w Bahrajnie, podczas której rozesłano anonimowy e-mail.

Po wyścigu Horner powiedział, że „nie będzie komentował motywów, niezależnie od osoby” stojącej za wyciekiem.

Goss zaprzeczył zarówno Daily Mail, jak i De Telegraaf swojemu udziałowi w wycieku, mówiąc Daily Mail: „To nie miałoby sensu. Dlaczego miałbym to zrobić, skoro Max radzi sobie tutaj tak dobrze?”

Od śmierci współzałożyciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza w październiku 2022 r., pojawia się coraz więcej sugestii o tarciach w zespole. Mateschitz był niekwestionowanym liderem wysiłków firmy w Formule 1, a jego nieobecność zwiększyła napięcia między wyższymi rangą osobistościami w zespole . firma.

Po wyścigu Horner powiedział, że jest „całkowicie” przekonany, że pozostanie szefem zespołu i że po zakończeniu dochodzenia „koncentruje się na przyszłym sezonie i wyścigach, które go czekają”.

„Zgłoszona skarga została oddalona” – oznajmił Horner. „Koniec. Kontynuuj”.

Powiedział, że „to nie było zabawne, niechciana uwaga”, ale wspomniał o „ogromnym wsparciu”, jakie odczuwał ze strony zespołu i szerzej Red Bulla.

Na starcie przed wyścigiem Horner rozmawiał z Chalermem Yoovidhyą, synem współzałożyciela Red Bulla, którego rodzina jest właścicielem 51% Red Bull GmbH. Hornerowi i jego żonie, Geri Halliwell-Horner, towarzyszyła Euphidya i jego żona, którzy obserwowali uroczystości na podium po zwycięstwie Maxa Verstappena. Podczas ceremonii Gus stał kilka rzędów za nimi.

READ  Rachunki vs. Najważniejsze wydarzenia, aktualności, spoilery i aktualizacje Eagles

Max Verstappen podczas całego śledztwa z Hornerem potwierdzał, że był w pełni skupiony na tym, co działo się na torze i że zaistniała sytuacja nie oderwała go od przygotowań do nowego sezonu.

Zapytałem wcześniej Sportowiec Po zdobyciu w piątek pole position, niezależnie od tego, czy nadal miał pełne zaufanie do przywództwa Hornera, Verstappen powiedział: „Kiedy patrzę, jak Christian pracuje w zespole, jest świetnym szefem zespołu.

„I oczywiście, jeśli chodzi o wydajność, nie można nawet tego kwestionować”. Verstappen powiedział, że „dużo rozmawiał” z Hornerem i że szef zespołu Red Bull jest „w pełni oddany zespołowi”.

Jednak komentarze jego ojca rodzą nowe pytania dotyczące dynamiki Hornera przed drugą rundą sezonu w Arabii Saudyjskiej za kilka dni.

Max ma kontrakt z Red Bullem do 2028 roku, po podpisaniu jednego z najdłuższych i najbardziej lukratywnych kontraktów w historii Formuły 1, po swoim pierwszym sukcesie w mistrzostwach w 2021 roku.

Charakter rosnącego napięcia w Red Bullu sprawił, że szefa zespołu Mercedesa Toto Wolffa (który wezwał do przejrzystości śledztwa) zapytano, czy istnieje szansa, że ​​Verstappen będzie mógł poprowadzić zespół w 2025 roku jako następca Lewisa Hamiltona.

„Kierowca zawsze wybierze najszybszy samochód. W zasadzie o to w tym wszystkim chodzi. W tej chwili Red Bull jest najszybszym samochodem, więc moim zdaniem to zawsze będzie priorytetem” – powiedział Wolff.

(Główne zdjęcie Maxa Verstappena z ojcem Josem Verstappenem przed Grand Prix Bahrajnu: Clive Mason/Getty Images)