3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odbiornik Colts Michael Pittman został wykluczony z gry po porażce

Odbiornik Colts Michael Pittman został wykluczony z gry po porażce

ATLANTA — Odbiornik Colts Michael Pittman Jr., który w piątek zatwierdził protokół NFL dotyczący wstrząśnienia mózgu, został wykluczony z niedzielnego meczu przeciwko Falcons po tym, jak po przybyciu zespołu do Atlanty wystąpiły dodatkowe objawy wstrząśnienia mózgu.

Pittman, czołowy odbierający drużyny Colts, który w tym sezonie przyjął 99 przyjęć, podczas sobotniego meczu ze Steelers otrzymał mocne uderzenie, w wyniku czego Damontae Kazee został wyrzucony, a następnie zawieszony.

Pittman, który odniósł kontuzję głowy i szyi, powoli wstawał i opuścił boisko po zdiagnozowaniu wstrząśnienia mózgu. Po spełnieniu różnych wymagań w ciągu tygodnia, Pittman szybko przeszedł przez protokół.

W piątek ogłoszono, że zostanie dopuszczony do gry po przejściu wymaganych niezależnych badań neurologicznych przeprowadzonych przez niezrzeszonego specjalistę i personel medyczny Colts. Jednak przed meczem Pittman budził wątpliwości, ponieważ zmagał się z kontuzją barku, którą zespół określił jako utrudniającą mu grę podczas piątkowych treningów.

Wszystko wskazywało na to, że Pittman zagra po trzech dniach treningów, a trener Shane Steichen powiedział: „Czuje się dobrze po tym uderzeniu i cieszymy się, że go mamy z powrotem”.

Tak jednak nie będzie. Być może w przyszłym tygodniu Bettman będzie musiał wznowić proces i przejść przez pięcioetapowy protokół.

READ  Anthony Edwards z drużyny USA radzi sobie z „skomplikowaną” Czarnogórą na Mistrzostwach Świata FIBA

Pittman powiedział w piątek, że nie pamięta uderzenia, jakie przyjął.

„Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że to nastąpi” – powiedział Pittman. „Nurkowałem, dogoniłem go i nagle się obudziłem, a ludzie na mnie patrzyli. Pomyślałem: „Och, co się właśnie stało?”

Kazee został wyrzucony z gry i zawieszony bez wynagrodzenia w poniedziałek na pozostałą część sezonu zasadniczego. W trakcie zawieszenia straci około 208 000 dolarów z pensji.

„Myślę, że szukali headhunterów, ale nie sądzę, żeby miał na myśli spowodowanie kontuzji zmieniającej życie” – Pittman powiedział o Kazee. „Nie sądzę, żeby jakikolwiek gracz tak miał. I nigdy nie chcesz, aby gracze przegrywali mecze i tracili tak dużo pieniędzy… On też ma rodzinę i wiem, że to wielka kara”.