12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ocena Jerry’ego Rice’a na temat perspektyw przedłużenia kontraktu Brandona Aiyuka z 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

STATELINE, Nevada — skrzydłowy Brandon Aiyuk nie otrzymał jeszcze przedłużenia kontraktu, ponieważ rozpoczyna się odliczanie do rozpoczęcia obozu przygotowawczego dla 49ers.

Choć niepewna sytuacja kontraktowa Aiyuka była głównym tematem okna transferowego, najwspanialsza przyszłość w historii futbolu pokazała, że ​​priorytetem musi być to, co dzieje się na boisku.

„Myślę, że obecnie jego głównym celem, Brandona Aiyuka, jest po prostu gra w piłkę nożną” – Rice powiedział NBC Sports Bay Area w środę podczas American Century Championship na polu golfowym Edgewood Tahoe.

„Graj w piłkę nożną i pozwól, aby jego umiejętności mówiły same za siebie, a zobaczymy, co stanie się po sezonie. To pod jego kontrolą. Tego właśnie chcesz”.

Aiyuk stara się o długoterminowe przedłużenie kontraktu przed rozpoczęciem sezonu. Aiyuk ma grać w tym sezonie w ramach opcji na piąty rok wartej 14,124 mln dolarów.

Jeśli 49ers i Aiyuk nie osiągną porozumienia w sprawie kontraktu, być może będzie musiał grać w tym sezonie na podstawie swojego obecnego kontraktu. Następnie w nadchodzącym oknie transferowym będzie mógł korzystać z nieograniczonej bezpłatnej agencji.

Oczywiście 49ers mogą go również wybrać w przyszłym roku na kluczowego gracza, co może otworzyć drzwi do potencjalnych opcji handlu. Oczekuje się, że dzięki swojemu kolejnemu kontraktowi Aiyuk stanie się jednym z najlepiej opłacanych przyjmujących w lidze.

„Myślę, że bardzo chciałby mieć takie bezpieczeństwo, nie musiałby tak naprawdę o tym myśleć i mógłby grać w piłkę nożną, ale nadal miałby szansę, gdzie mógłby pokazać, na co go stać” – powiedział Rice .

„Myślę, że teraz najważniejszą rzeczą dla niego jest grać jak najlepiej w piłkę. Musi udowodnić wszystkim, że jest zawodnikiem nr 1. A jeśli uczynisz mnie zawodnikiem nr 1, będę produktywny”.

Aiyuk przewodził drużynie 49ers w przyjęciach i zdobytych jardach przez ostatnie dwa sezony. Zaliczył 75 przyjęć, uzyskując najlepsze w karierze 1342 jardy i siedem przyłożeń w 2023 roku, będąc jednocześnie zawodnikiem All-Pro drugiej drużyny.

READ  Pochodzący z Kentucky Aaron Bradshaw przeszedł operację stopy, nie pojawi się w Toronto: kiedy może wrócić?

Chociaż Rice powiedział, że nie może przewidzieć, jak zostanie rozwiązany kontrakt Aiyuka, dodał, że nie chce, aby ta kwestia stanęła na drodze do sukcesu zespołu.

„To zależy od administracji” – powiedział Rice. „Oni podejmują decyzje. Robią to wszystko. Zobaczymy jednak, co się stanie. Ale nie możemy pozwolić, aby to było odwróceniem uwagi ani czymś podobnym, ponieważ w końcu te drzwi się zamkną. I jesteśmy już tak blisko. Musimy więc skorzystać z tej okazji.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk