3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obligacje zaoferują rekordowe oprocentowanie 9,62% przez najbliższe sześć miesięcy

Obligacje zaoferują rekordowe oprocentowanie 9,62% przez najbliższe sześć miesięcy

Marco Gebera | Wizja cyfrowa | Obrazy Getty

Jeśli szukałeś sposobów na walkę z zawyżonymi cenami, obligacje, aktywa chronione przed inflacją i praktycznie wolne od ryzyka, mogą być teraz bardziej atrakcyjne.

Obligacja opłaca się w rocznej stopie 9,62% do października 2022 r., co stanowi najwyższą rentowność od czasu jej wprowadzenia w 1998 r., Departament Skarbu USA ogłoszono w poniedziałek.

Wzrost oparty na marcowych danych o CPI, b Roczny wzrost inflacji o 8,5%poinformował Departament Pracy Stanów Zjednoczonych.

Więcej z FA Playbook:

Oto spojrzenie na inne historie mające wpływ na działalność doradcy finansowego.

„To kamień milowy dla obligacji typu I” — powiedział Ken Tomin, założyciel i redaktor naczelny DepositAccounts.com, która ściśle śledzi te aktywa.

Obligacje zabezpieczone przez rząd USA nie tracą na wartości i otrzymują miesięczne odsetki w dwóch częściach, o stałym i zmiennym oprocentowaniu, które zmienia się co sześć miesięcy.

Podczas gdy stopa zmienna wynosi 9,62% do października 2022 r., stopa stała pozostaje na poziomie 0%, Według skarbca.

Więź I to świetne miejsce, w którym ludzie mogą wpłacać pieniądze, których w tej chwili nie potrzebują.

Christophera Fleissa

Założyciel Resilient Asset Management

Tommen wyjaśnił, że stała cena pozostaje taka sama przez 30 lat obligacji, co oznacza, że ​​osoba, która kupiła obligacje I po wyższym stałym kursie, może pobić inflację przez co najmniej sześć miesięcy.

Chociaż stawka ryczałtowa wynosi 0% od maja 2020 r., osiągnęła szczyt na poziomie 3,6% przez sześć miesięcy, począwszy od maja 2000 r. Możesz zobaczyć historię obu stawek tutaj.

Jak kupić obligacje?

Są tylko dwa sposoby zakupu tych aktywów: online przez TreasuryDirectograniczona do 10 000 USD na rok kalendarzowy dla osób fizycznych lub Korzystanie ze zwrotu podatku federalnego Aby kupić dodatkowe banknoty o wartości 5000 USD. Dla każdego z nich są szczegóły realizacji tutaj.

Możesz także kupić więcej obligacji I za pośrednictwem korporacji, trustów lub nieruchomości. Na przykład małżeństwo z oddzielnymi firmami może kupić 10 000 USD na firmę, plus 10 000 USD każda jako osoba fizyczna, co daje w sumie 40 000 USD.

Wady obligacji

Jedną z wad obligacji I jest to, że nie można ich wykupić przez co najmniej rok, powiedział certyfikowany planista finansowy George Gagliardi, założyciel Coromandel Wealth Management w Lexington w stanie Massachusetts. A jeśli dokonasz spieniężenia w ciągu pięciu lat, stracisz odsetki w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

„Myślę, że jest przyzwoity, ale jak wszystko inne, nic nie jest darmowe” – powiedział.

Kolejną potencjalną wadą są niższe przyszłe zwroty. Gagliardi powiedział, że zmieniająca się część cen obligacji może dostosowywać się do spadku co sześć miesięcy i może faworyzować bardziej opłacalne aktywa w innych miejscach. Ale istnieje tylko jednoroczne zobowiązanie z trzymiesięczną karą odsetkową, jeśli zdecydujesz się spieniężyć wcześniej.

Jednak obligacje mogą być warte rozważenia w przypadku aktywów poza funduszem awaryjnym, powiedział Christopher Fleiss, prezes CFP i założyciel Resilient Asset Management w Memphis w stanie Tennessee.

„Myślę, że obligacja typu I to świetne miejsce dla ludzi, którzy mogą lokować pieniądze, których w tej chwili nie potrzebują”, powiedział jako alternatywę dla rocznego certyfikatu depozytowego.

Od 2 maja średni zwrot z konta oszczędnościowego wynosi mniej niż 1%, a większość jednorocznych płyt CD ma mniej niż 1,5%, zgodnie z DepositAccounts.

„Ale moje obligacje nie zastępują funduszy długoterminowych” – dodał Fleiss.

READ  Meta utrudnia życie twórcom Horizon Worlds