3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy rząd Polski mianował nowych szefów agencji wywiadowczych, bezpieczeństwa i antykorupcyjnych

Nowy rząd Polski mianował nowych szefów agencji wywiadowczych, bezpieczeństwa i antykorupcyjnych

Nowy premier Polski Donald Tusk poinformował, że jego wspierany przez Unię Europejską rząd mianował nowych szefów urzędów bezpieczeństwa państwa, wywiadu i antykorupcji.

WARSZAWA, Polska — Nowy premier Polski Donald Tusk powiedział we wtorek, że jego wspierany przez Unię Europejską rząd mianował nowych szefów urzędów bezpieczeństwa państwa, wywiadu i antykorupcji. Dwie z nowych nominacji to kobiety.

Nominacje zastępują urzędników, którzy służyli w poprzednim prawicowym, eurosceptycznym rządzie. Tusk powiedział na konferencji prasowej, że spodziewa się „bardzo dobrej, lojalnej i zdyscyplinowanej” współpracy z nowymi szefami agencji, z których każdy ma duże doświadczenie w swoich dziedzinach.

Obie kobiety to płk Doroda Kaveka, mianowana szefową wywiadu wojskowego i Agnieszka Kwiatkowska-Kurdak, szefowa nowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Pułkownik. Nowym szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego został Rafael Cirisco, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w wywiadzie i bezpieczeństwie wewnętrznym. Pułkownik. Nowym szefem wywiadu został Paweł Szot, a nowym szefem wywiadu wojskowego został generał Jarosław Stroczyk z ponad 30-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Rząd koalicyjny Duska objął urząd w zeszłym tygodniu i zaczął odwracać politykę poprzedniej administracji, która dla wielu w Polsce powodowała podziały.

READ  Finance w celu usunięcia tokenów prywatności we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce