18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy pseudonim „Metamates” wyśmiewany przez pracowników Facebooka

Nowy pseudonim „Metamates” wyśmiewany przez pracowników Facebooka

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, chce, aby jego pracownicy nazywali siebie nawzajem „metamatami” — a nowy pseudonim wzbudza powszechne drwiny, zarówno w firmie, jak i poza nią.

„Metamates” zastąpią „Facebookers” po tym, jak właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsApp z Doliny Krzemowej zmienił nazwę na Meta zeszłej jesieni, podkreślając, że koncentruje się na budowaniu metaverse.

„Nadszedł czas, aby zaktualizować nasze wartości i nasz kulturowy system operacyjny” – napisał Zuckerberg na swojej stronie na Facebooku po ogłoszeniu zmiany podczas wtorkowego spotkania pracowników całej firmy.

Ale komentatorzy na Twitterze powiedzieli, że nowy pseudonim wygląda jak aplikacja randkowa z Metaverse. Inni sarkastycznie mówili, że przypominało to szkołę podstawową.

Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Zgłoś metamates do Metatorium for Metameeting”.

„Metamaty? Bardziej jak przerzuty” – powiedział inny użytkownik w mediach społecznościowych.

Jeden z użytkowników Twittera żartował, że jedzą „lunch z Mitamati”.

Zuckerberg powiedział, że zmiana będzie odzwierciedlać nowe i zaktualizowane „wartości” firmy.
Obrazy Getty

Andrew Bosworth, dyrektor ds. technologii w dziale Meta Facebooka, napisał na Twitterze, że „Metamates” to „odniesienie do żeglarskiej frazy, której Instagram używa od jakiegoś czasu”.

Przytoczono jednego pracownika w wewnętrznej rozmowie firmowej New York Times Napisał: „Czy to oznacza, że ​​jesteśmy na tonącym statku?”

Zuckerberg ujawnił nowy pseudonim podczas wtorkowego spotkania w siedzibie głównej Meta Park Menlo w Kalifornii.

„Chodzi o nasze poczucie odpowiedzialności za nasz wspólny sukces i za siebie nawzajem jako członków zespołu. Chodzi o dbanie o naszą firmę i siebie nawzajem.”

Zwrot Zuckerberga z firmy zajmującej się mediami społecznościowymi do firmy skoncentrowanej na metawszechświecie nie obszedł się bez czkawek.

Firma straciła na wycenie 200 miliardów dolarów Na początku tego miesiąca ujawniono, że stracił użytkowników, aby rywalizować z TikTok.

martwy
Jesienią ubiegłego roku firma, która stała się znana jako Facebook, skupiła się na strategii skoncentrowanej na rozwoju, inwestując w metaverse — zmieniając nazwę na Meta.
Obrazy SOPA/LightRocket za pośrednictwem Gett

Facebook Reality Labs, ramię firmy, które kieruje procesem w metawersie, W kwartale stracił 3,3 miliarda dolarów, mimo że osiągnął 877 milionów dolarów przychodu.

READ  Dyrektor generalny Boeinga Dave Calhoun ustępuje ze stanowiska

Strata to zaledwie spadek w porównaniu z 33,67 miliardami dolarów, które firma przyniosła w ostatnim kwartale dzięki kierowanym reklamom w swojej sieci społecznościowej.

Akcje Meta Platforms spadły o nieco ponad 2% we wczesnych godzinach porannych na Wall Street w środę.