25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe PlayStation Plus firmy Sony sprawia, że ​​stare gry są kosztowną opcją

Nowe PlayStation Plus firmy Sony sprawia, że ​​stare gry są kosztowną opcją

Sony właśnie ogłosiło Nowe kategorie subskrypcji PlayStation Plus, który będzie dostępny jeszcze w tym roku, a dzięki nowym poziomom „Extra” i „Premium” uzyskasz dostęp do starych katalogów wielu gier na PlayStation. Jeśli jednak chcesz grać w klasyczne gry na PS3, PS2, PS1 i PSP, będziesz musiał zapłacić za „Premium”, która jest najdroższą opcją, co oznacza, że ​​Sony łączy się z Nintendo, aby odłożyć niektóre starsze gry za sobą. ich wysoki. Abonament płatny.

Korzystanie z subskrypcji, aby uzyskać dostęp do klasycznych gier, nie jest dla Sony niczym nowym. Firma od lat oferuje dostęp do gier na PS4, PS3 i PS2 w ramach PlayStation Now, usługi subskrypcyjnej całkowicie odrębnej od PlayStation Plus. Ale zamiast używać wstrząsu Plus, aby wprowadzić więcej gier do standardu, Sony zdecydowało się użyć klasycznych gier jako marchewki, aby zachęcić graczy do zarejestrowania się w Premium, która będzie kosztować 17,99 USD miesięcznie, 49,99 USD za trzy miesiące lub 119,99 USD za miesiąc. ogólny. Ta roczna opłata jest w zasadzie tym, za co płacisz za roczną subskrypcję zarówno Plus, jak i Now – chociaż jeśli jesteś subskrybentem Now, Sony mówi, że zostaniesz przeniesiony do nowego Plus Premium.

Nintendo ma podobną wielopoziomową strategię cenową z usługą Nintendo Switch Online. Ta subskrypcja została uruchomiona we wrześniu 2018 roku z dostępem do Garść gier NESA około rok później Nintendo Dodaj gry SNES Wszystkie były dostępne w stosunkowo niskich cenach 3,99 USD miesięcznie, 7,99 USD za trzy miesiące lub 19,99 USD za rok. Ale jeśli chcesz grać w gry Nintendo N64 lub Sega Genesis na swoim Switchu, będziesz musiał zapłacić 49,99 USD, co stanowi ponad dwukrotnie więcej niż standardowe roczne członkostwo, Przez cały rok dodatku.

READ  Apple buduje nowe imperium reklamowe po odejściu konkurencji

Z drugiej strony Microsoft przyjął inne podejście do swojej biblioteki Game Pass. Dzięki Xbox Game Pass możesz grać w te same tytuły Microsoft na swoim Xboksie, niezależnie od tego, czy płacisz niższą, 9,99 USD miesięcznie Game Pass, czy droższą 14,99 USD Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft też dużo zainwestował W kompatybilności wstecznejOznacza to, że nadal możesz uzyskiwać dostęp do wielu starych gier na konsolę Xbox i grać w nie na Xbox Series X/S bez subskrypcji.

Potencjalne frustracje związane z podejściem Sony potęguje fakt, że firma w przeszłości lekceważyła znaczenie swojego katalogu. Oto szef PlayStation Jim Ryan w wywiadzie z 2017 roku Z czas:

„Kiedy pogrążyliśmy się w kompatybilności wstecznej, powiedziałbym, że jest to jedna z tych funkcji, które są bardzo potrzebne, ale tak naprawdę nie są zbyt często używane. To i byłem w Gran Turismo Zdarzyło się ostatnio, gdy mieli gry na PS1, PS2, PS3, PS4, PS1 i PS2, wyglądały na przestarzałe, dlaczego ktoś miałby w to grać? „

Ryan przyznał, że mogło być prostsze W 2021 Aksjos Wywiad:

„Próbowałem zrobić – oczywiście niezbyt dobry – to, jak świetna była wersja na PS4 i jak daleko się rozwinęła seria. Z pewnością nie starałem się lekceważyć naszego dziedzictwa”.

Ale komentarz z 2017 roku wciąż porusza — zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, jak duży wpływ ma wiele gier na PlayStation, na przykład twarde wapno metaliczne seria, Jack i DaxterA Cień kolosado historii gry wideo.

Chociaż wiele starych gier na PlayStation zostało zremasterowanych lub przeniesionych na inne platformy, nadal świetnie jest grać tak, jak pierwotnie wyglądało. A podczas PS5 Kompatybilny wstecz W prawie każdej grze na PS4 jedynym sposobem na granie w gry PS3 i PS2 na najnowszej konsoli Sony jest usługa PlayStation Now, która wkrótce wyjdzie, a wkrótce za pośrednictwem zmienionego PlayStation Plus.

READ  Fani listy poziomów Pokémonów czekali na Scarlet i Violet

Jednak subskrypcje zapewniają wygodny sposób na: Zachowaj gry retro Może być trudno znaleźć. W niektórych sklepach z grami cyfrowymi Blisko i sprzęt stać się przestarzałymSubskrypcje to jeden ze sposobów na ułatwienie dostępu do starych gier. Wygląda jednak na to, że Sony – i Nintendo – zmierzają w kierunku tworzenia starych gier Dokładnie Dostępne w ramach subskrypcji i utrzymywanie niektórych w tyle za najdroższym poziomem. A w przypadku PlayStation 5 i Switcha nie ma możliwości kupowania starych gier pojedynczo, jak w przypadku wirtualnej konsoli Nintendo.

Sony nie udostępniło starszych gier, które będą zawarte w PlayStation Plus Premium, więc obecnie nie wiemy, co możesz otrzymać, jeśli planujesz odłożyć gotówkę na droższą subskrypcję. Firma obiecuje jednak, że na poziomie premium dostępnych będzie „aż 340” gier – znacznie więcej niż na Nintendo Switch Online. Ten wybór Premium będzie również zawierał niektóre gry na PS1 i PSP, które nie są obecnie dostępne na PlayStation Now.

Pomimo wysokich kosztów jestem podekscytowany możliwością wypróbowania niektórych klasycznych gier na PlayStation dzięki nowemu poziomowi Premium. Ale żałuję, że nie ma sposobów, aby grać na moim PS5, zamiast płacić dodatkową gotówkę oprócz tego, co już zapłaciłem za PlayStation Plus – lub żeby Sony zaoferowało trochę z tego na standardowym poziomie.