16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe flagowe urządzenie Vivo ma większy i lepszy ekranowy czujnik odcisków palców

Nowe flagowe urządzenie Vivo ma większy i lepszy ekranowy czujnik odcisków palców

Vivo ogłosiło swój najnowszy flagowy telefon, X80 Pro, a jego najbardziej godną uwagi nową funkcją sprzętową jest większy ekranowy czujnik odcisków palców. Aktywny obszar jest obecnie znacznie większy niż małe czujniki w większości telefonów z Androidem, co oznacza, że ​​łatwiej jest odblokować telefon bez patrzenia na ekran, aby ustawić kciuk.

Skaner ma wiele zalet, poza tym, że jest fizycznie większy. Możesz zarejestrować każdy palec jednym dotknięciem ekranu, zamiast konieczności wielokrotnego podnoszenia i stukania, jak w przypadku tradycyjnych telefonów. Działa bardzo szybko, nawet gdy masz mokre ręce lub ekran. Większa powierzchnia oznacza również, że możesz skonfigurować telefon tak, aby wymagał dwóch jednoczesnych odcisków palców, aby uzyskać dodatkową warstwę uwierzytelniania.

Technologia „3D Ultrasound Large Fingerprint Sensor” faktycznie pochodzi od firmy Qualcomm, którą nazywa „3D Sonic Max”. opisane Jest osadzony w najnowszym telefonie skoncentrowanej na grach sub-marki iQOO firmy Vivo. X80 Pro reprezentuje najbardziej rozpowszechnione jak dotąd wdrożenie tej technologii.

Jako firma, Vivo zrobiło więcej niż jakakolwiek inna, aby spopularyzować czujniki linii papilarnych w wyświetlaczu, wprowadzając Pierwsza na świecie mobilna aplikacja do ładowania W 2018 r. Vivo pokazało większe obszary powierzchni skanowania w Telefony koncepcyjne Apexłącznie z Wersja z pełnym widokiem 2019Jednak X80 Pro jest jednym z pierwszych komercyjnych urządzeń, które faktycznie są dostarczane z jednostką większą niż czubek kciuka.

Vivo jest również coraz bardziej znany ze swoich możliwości aparatu w dzisiejszych czasach i jest w dużym stopniu skupiony na X80 Pro. Sprzęt aparatu marki Zeiss (wraz z charakterystyczną powłoką T* na obiektywach) jest podobny do tego, co widzieliśmy w X70 Pro Plus w zeszłym roku, chociaż Vivo jeszcze nie ogłosiło wersji Plus X80 Pro. Główny czujnik 50 MP, ultrawide 48 MP, teleobiektyw 12 MP 2x, peryskop teleobiektywu 8 MP 5x, a wszystko to umieszczone w ogromnym wyboju aparatu. Jedna różnica polega na tym, że obiektyw 2x wykorzystuje teraz optyczną stabilizację w stylu gimbala firmy Vivo.

Vivo korzysta również z nowego dedykowanego układu obrazowania o nazwie V1 Plus. Podobnie jak chip MariSilicon X firmy Oppo, który został wprowadzony na początku tego roku, V1 Plus został zaprojektowany do obsługi przetwarzania obrazu w trudnych sytuacjach, takich jak nagrywanie wideo w nocy. Innym przypadkiem użycia intensywnego przetwarzania w X80 Pro jest tryb Cinematic Video Bokeh zaprojektowany do symulacji owalnego bokeh obserwowanego w scenach o małej głębi ostrości uchwyconych na anamorficznych obiektywach Zeiss. Vivo twierdzi, że chip pozwala również na zmniejszenie zużycia energii.

Inne specyfikacje X80 Pro są typowe dla flagowca Androida 2022. Jest procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Ekran to zakrzywiony panel OLED o przekątnej 6,78 cala o rozdzielczości 1440 pikseli z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Bateria ma 4700 mAh i ładuje do 80 W za pomocą kabla lub 50 W bezprzewodowo z systemem FlashCharge firmy Vivo.

Nie mamy jeszcze informacji o cenach ani regionalnych wydaniach X80 Pro. Prawdopodobnie trafi na typowe rynki Vivo w Indiach, Europie i Azji Wschodniej.

READ  Microsoft Flight Simulator - PMDG omawia postępy w Boeingach 737 i 777; Newark Liberty Airport otrzymuje nowe zrzuty ekranu i reklamę Chetumal