13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe badanie wykazało, że rośliny „krzyczą” podczas zbioru

Nowe badanie wykazało, że rośliny „krzyczą” podczas zbioru

Wegetarianie, obawiamy się, że mamy wiadomość, która może Ci się nie spodobać…

Nowe badanie pokazuje, że rośliny wydają „krzyczące” dźwięki, gdy są smutne.

Badania wykazały, że wytwarzają dźwięki kliknięcia, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć bez użycia sprzętu naukowego.

Badania opublikowane w komórka W 2023 roku wykazał, że rośliny wydają te dźwięki w okresach ostrego stresu.

Lilach Hadani jest biologiem ewolucyjnym na Uniwersytecie w Tel Awiwie. On mnie prowadził Powiedział: „Nawet w cichym polu istnieją dźwięki, których nie słyszymy, a dźwięki te niosą ze sobą informacje. Są zwierzęta, które słyszą te dźwięki, więc istnieje potencjał do wielu interakcji akustycznych”.

„Rośliny przez cały czas wchodzą w interakcje z owadami i innymi zwierzętami, a wiele z tych organizmów wykorzystuje dźwięk do komunikacji, więc nieoptymalne byłoby, gdyby rośliny w ogóle nie używały dźwięku”.

iStock

Wyniki pokazują, że zestresowane rośliny wydają niewiarygodnie wysokie, trzaskające dźwięki, podczas gdy rośliny nie zestresowane nie wydają żadnego dźwięku. Definicja badania obejmowała rośliny dotknięte chorobą, których łodygi zostały obcięte lub wysuszone.

Jednak nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób rośliny wytwarzają ten hałas.

„Teraz, gdy wiemy, że rośliny wydają dźwięki, kolejne pytanie brzmi: kto słucha?” – powiedziała Hadani.

„Obecnie badamy reakcje innych organizmów, zarówno zwierząt, jak i roślin, na te dźwięki, a także badamy naszą zdolność identyfikowania i interpretowania dźwięków w całkowicie naturalnym środowisku”.

Przychodzi po A Nowe badanie Sugerowano, że zachodnie diety przemysłowe mogą zmienić sposób, w jaki ludzie trawią rośliny.

Ponieważ we współczesnej diecie brakuje błonnika, zmienia się sposób, w jaki nasz organizm rozkłada celulozę znajdującą się w owocach i warzywach.

Subskrypcja Aby otrzymać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn indy100

Jak dołączyć Bezpłatny kanał WhatsApp indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100