25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nothing Phone 2a został starannie zaprojektowany i ma wysoką cenę

Nothing Phone 2a został starannie zaprojektowany i ma wysoką cenę

Budżetowe telefony są w dużej mierze zapominane, ale Nothing Phone 2A nie jest telefonem budżetowym ze średniej półki – widać to już na pierwszy rzut oka.

2A to trzeci telefon Nothing i pierwsza próba stworzenia naprawdę niedrogiego urządzenia. Rzeczywiście bardzo Przystępny dla budżetu: Phone 2A trafi do sprzedaży dzisiaj w cenie od 319 funtów (329 euro) za model z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Wersja 12 GB/256 GB będzie kosztować 349 funtów (379 euro). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka telefonu nastąpi 12 marca. Wersja 256 GB będzie sprzedawana w USA za 349 dolarów, ale jest pewien haczyk – jest dostępna tylko za pośrednictwem Program deweloperski Telefon będzie działał tylko w T-Mobile. To nasza strata, bo nie powstało urządzenie, które naprawdę wyróżniałoby się na tle innych.

Prosta estetyka niesie ze sobą obróbkę ekranu głównego.

W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy kilka przebłysków modelu 2A, więc jego specyfikacja nie jest całkowitym zaskoczeniem, ale oto podsumowanie: jest wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz OLED, częstotliwość odświeżania 120 Hz ze szkłem Gorilla Glass 5, i rozdzielczość 1080p. Rozdzielczość – cóż, dokładnie 1084 x 2412. Dostępna jest ogromna bateria o pojemności 5000 mAh, która obsługuje ładowanie przewodowe o mocy 45 W, choć nie ma tutaj ładowania bezprzewodowego. Model 2A korzysta z chipsetu MediaTek Dimensity 7200 Pro, który już znamy, i ma stopień ochrony IP54, którego my nie znaliśmy.

Projekt jest niepowtarzalny, począwszy od przezroczystego panelu tylnego po elegancki, monochromatyczny interfejs użytkownika. Centralny moduł aparatu zawiera 50-megapikselowy aparat główny z obiektywem f/1.8 i stabilizatorem optycznym, co jest dość rzadkie w telefonach poniżej 500 dolarów. Jest tam ultraszerokokątny aparat 50 MP f/2.2 i przedni aparat 32 MP. Trzy paski światła wokół tylnych kamer tworzą przód awatara Phone 2A, przynosząc znane funkcje z Phone 2, takie jak „obróć do glifu”, aby szybko wyciszyć telefon i zamiast tego otrzymywać powiadomienia za pomocą migających świateł.

READ  Motorola Razr 40 Ultra przecieka we wszystkich trzech kolorach [Gallery]

Migające światła są całkowicie fajne, ale ten zawsze włączony wyświetlacz jest na właściwym miejscu.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, 349 USD to bardzo rozsądna cena. Jasne, ramka i tylny panel są wykonane z tworzywa sztucznego i są odporne jedynie na zachlapania, a interfejs glifów nadal jest w większości intrygujący, ale To tylko 349 dolarów. Łatwiej zrozumieć, dlaczego nie ma on pewnych funkcji, takich jak solidniejszy stopień ochrony IP, niż w przypadku telefonu Phone 2 za 599 dolarów.

Dzięki tej cenie łatwo jest docenić, co jest czym On jest Tutaj: Interfejs glifów wygląda naprawdę smakowicie, a zawsze aktywny wyświetlacz informacyjny to jeden z moich ulubionych w każdym telefonie. Dostępna jest funkcja NFC do płatności zbliżeniowych, co nie zawsze ma miejsce w budżetowych telefonach, a jeśli nie masz pewności, gdzie dokładnie dotknąć urządzenia, możesz po prostu spojrzeć – jest z tyłu telefonu. Podobnie minimalistyczny interfejs użytkownika niemal w niczym nie sprawia wrażenia luksusu w tej kategorii, w której czasami można znaleźć najgorszy rodzaj oprogramowania typu bloatware.

To zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe — a jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, w pewnym sensie tak jest. Model 2A jest dostępny wyłącznie w ramach programu deweloperskiego Nothing, który jest otwarty dla każdego, ale urządzenie działa tylko w sieci T-Mobile. Obsługuje pasmo n41 operatora, które w rzeczywistości stanowi szkielet jego sieci 5G, ale sieci 5G Verizon i AT&T nie są obsługiwane. Nawet jeśli korzystasz z T-Mobile, dość trudno jest polegać na Phone 2A jako codziennym sterowniku bez pełnego wsparcia dla LTE i dolnopasmowego 5G. Rozczarowujące, ale hej – świetne telefony omijają USA? To nic nowego.

Fotografia: Alison Johnson/The Verge