30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nintendo nie pozwoli Ci kupować cyfrowych gier na Wii U i 3DS po marcu 2023 r.

Nintendo nie pozwoli Ci kupować cyfrowych gier na Wii U i 3DS po marcu 2023 r.

Nintendo Switch jest od lat główną konsolą Nintendo, ale firma nadal udostępnia eShop Wii U i Nintendo 3DS dla osób, które chcą kupować gry na tych platformach. Jednak w marcu 2023 r. tak się nie stanie – Nintendo nie pozwoli ci kupować rzeczy na Wii U ani w sklepie Nintendo 3DS eShop „od końca marca 2023 r.” Firma ogłosiła we wtorek.

Nintendo będzie wprowadzać powolne zmiany w zakupach eShop do tego terminu:

  • 23 maja 2022 r. nie będzie już można używać karty kredytowej do dodawania pieniędzy do kont eShop na urządzeniach Wii U lub 3DS.
  • 29 sierpnia 2022 r. nie będzie można również używać kart podarunkowych eShop do dodawania pieniędzy do kont na tych urządzeniach.
  • Jeśli masz jakieś kody do pobrania, nie będziesz mógł ich wykorzystać po końcu marca 2023 roku.
  • Nie będziesz mógł wykorzystać środków na swoim koncie Nintendo Wallet (zakładając, że połączyłeś swoje konto Nintendo Switch ze starszym kontem Nintendo Network ID) do zakupu zawartości Wii U i 3DS po końcu marca 2023 roku.

Firma nie zamyka całkowicie gier na Wii U i Nintendo 3DS. „Nawet po późnym marcu 2023 r., w dającej się przewidzieć przyszłości, nadal będzie można ponownie pobierać gry i treści do pobrania, otrzymywać aktualizacje oprogramowania i cieszyć się rozgrywką online na konsolach Wii U i Nintendo 3DS”, mówi Nintendo. Jednak bezpłatne wersje demonstracyjne i sterowniki nie będą dostępne po końcu marca 2023 r.

Nintendo ogłosiło te zmiany w obu Amerykach i Japonii.

Wyjaśniając, dlaczego tak się dzieje, Nintendo twierdzi, że czas odnowienia jest „częścią normalnego cyklu życia każdej linii produktów, ponieważ z czasem staje się ona mniej używana przez konsumentów”. Powinieneś jednak wiedzieć, że te zmiany oznaczają, że masz ograniczony czas na zakup gier na konsolę wirtualną na obu platformach. Podczas gdy Nintendo oferuje wiele swoich klasyków w ramach Usługa subskrypcji online Nintendo SwitchTa biblioteka jest mniejsza niż ta, którą można kupić pojedynczo w konsoli wirtualnej.

READ  Twórca Stardew Valley udziela rad miłośnikom modów na kilka godzin przed wydaniem aktualizacji 1.6

Kiedy Nintendo po raz pierwszy opublikowało artykuł wsparcia na temat zmian, zawierał sekcję „Ile klasycznych gier na poprzednie platformy zatrzyma się w celu zakupu w dowolnym miejscu”. Odpowiedź odnosiła się do Nintendo Switch Online i zauważyła również, że „obecnie nie planujemy oferować klasycznej zawartości w inny sposób”. Jednak ta sekcja została usunięta z artykułu pomocy wkrótce po opublikowaniu.

Aktualizacja 15 lutego, godz. 20:51 ET: Dodano, że Nintendo usunęło pytania i odpowiedzi dotyczące utrzymywania klasycznych gier.