24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy po raz pierwszy odkryli, że plemniki przeczą jednemu z praw fizyki Newtona

Naukowcy po raz pierwszy odkryli, że plemniki przeczą jednemu z praw fizyki Newtona

  • Naukowcy odkryli, że ogonki plemników odkształcają się, aby przepchnąć środek przez płyn
  • Elastyczność ogonów musi zużywać więcej energii i utrudniać ruch
  • Przeczytaj więcej: Naukowcy udostępniają więcej dowodów na to, że zanieczyszczenia są szkodliwe dla plemników

Naukowcy twierdzą, że odkryli, że sposób pływania plemników jest sprzeczny z prawami fizyki.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kioto odkryli, że wić, czyli ogon plemnika, popycha czynniki do przodu, zmieniając ich kształt w celu interakcji z płynem.

Plemniki nie wywołują jednakowej i przeciwnej reakcji ze strony otaczającego ich środowiska. Eksperci twierdzą, że ta metoda ruchu przeczy prawu ruchu Newtona, które głosi, że zachodzi równa i przeciwna reakcja.

Elastyczność wici sugeruje również, że nie powinno być żadnego ruchu, a zamiast tego plemniki trzepoczą ogonami, nie uwalniając przy tym dużej ilości energii do otoczenia.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kioto odkryli, że wić, czyli ogon plemnika, popycha czynniki do przodu, zmieniając ich kształt w celu interakcji z płynem.

Zespół wykorzystał w badaniach ludzkie plemniki i algi, ponieważ oba mają wici, które pomagają im poruszać się w płynie. nowy Świat Raporty.

Ogony te są elastyczne i mogą się odkształcać i powracać do pierwotnego kształtu, co nie powinno być w stanie przepchnąć pływających substancji przez otaczający płyn, który działa jak przeszkoda.

READ  Nozdrza są głośne? Znaleziono małą rybę wydającą bardzo głośny dźwięk

Algi i plemniki analizowano pod mikroskopem, gdzie badacz odkrył, że para używała ogonów do poruszania się, wykonując Falowe ruchy popychają i ciągną je przez otoczenie cieczy.

W przypadku prawa dynamiki Newtona ruchy muszą ostatecznie spowolnić ruch pływaków.

Trzepotanie ogonkiem plemnika powoduje utratę energii, ponieważ odkształca się w stosunku do otaczającego go środowiska, ale podczas trzepotania wici unikają równej i przeciwnej reakcji, która oszczędza energię.

Zginając się nieznacznie w odpowiedzi na podanie płynu, wici unikają jednakowej i odwrotnej reakcji, oszczędzając w ten sposób energię swojego właściciela.

Naukowcy nazywają tę zdolność „odpornością jednostki”.

„Sprężystość osobliwa nie jest ogólnym terminem określającym aktywność w ciałach stałych, ale jest dobrze zdefiniowanym mechanizmem fizycznym, który generuje siły aktywne w ciałach stałych lub w innych układach, w których można zdefiniować uogólnioną elastyczność bez użycia potencjału sprężystości” – wynika z badania opublikowanego przez Uniwersytecie w Lejdzie, który nie był zaangażowany w badania.