22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy odkryli szczątki jednego z największych drapieżnych dinozaurów w Europie

Naukowcy odkryli szczątki jednego z największych drapieżnych dinozaurów w Europie

co zostało Spinozauryddrapieżny dinozaur o dwóch nogach i twarzy przypominającej krokodyla, został odkryty na Isle of Wight, wyspie u południowych wybrzeży Anglii.

Spinozaur, który żył około 125 milionów lat temu, miał ponad 10 metrów (około 33 stóp) długości i ważył kilka ton, zgodnie z oświadczeniem ogłaszającym wyniki.

Szczątki spinozauryda prawdopodobnie należą do nowego gatunku, powiedział CNN w czwartek e-mailem Christopher Parker, doktorant w dziedzinie paleontologii kręgowców z University of Southampton, który prowadził badania.

„Może to być nowy gatunek, ale nie możemy nazwać go na podstawie istniejących materiałów” – powiedział Parker.

Prehistoryczne kości spinoridu zostały znalezione w Warstwa geologiczna skał znana jako formacja Vectis w Parker dodał Compton Chin, położony na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Wight.

„Zatoka Compton jest znanym miejscem występowania skamieniałości dinozaurów na wyspie Wight” – powiedział Parker. „Większość tych skamieniałości pochodzi ze starszej formacji Wessex, która współpracowała z dinozaurami”. „Nasz Spinozaur rzeczywiście pochodzi z formacji Vectis, a kości (dinozaury lub inne) są rzadkie w tej formacji (która składa się z kilku warstw skalnych).”

„Jest to istotne, ponieważ (jest) pierwszym rozpoznawalnym teropodem z formacji Vectis” – dodał.

Terapody to grupa dinozaurów, do której należą Tyrannosaurus rex i velociraptory, które stały się sławne dzięki serii filmów Jurassic Park. Parker powiedział, że nowo odkryty dinozaur mógł być większy niż piętrowy autobus.

Ślady na skamieniałych kościach pokazują, w jaki sposób padlinożercy i rozkładacze, organizmy rozkładające rozkładający się materiał, prawdopodobnie żywią się zwłokami.

Naukowcy spróbują zbadać cienkie skrawki tej samej próbki, aby w niedalekiej przyszłości zbadać wewnętrzne mikroskopowe właściwości kości, co może ujawnić szczegóły dotyczące ich tempa wzrostu i przybliżonego wieku.

Dinozaur większy od T. rexa pływał i polował pod wodą

Zapytany, czy spinozaur był największym drapieżnikiem w Europie, Parker powiedział: „Niektóre kości są lepsze od kości 'największych w Europie’, więc są w tym sensie. Jednak idealnie byłoby, gdyby kompletne szkielety dla wszystkich największych drapieżników”. Dokładnie w Europie.

Bogate źródło znalezisk kopalnych na wyspie doprowadziło wcześniej do określenia jej jako Wielkiej Brytanii Stolica dinozaurów.

We wrześniu badacze odkryli na brzegu wyspy Wight szczątki spinozaura, pochodzące z wczesnej kredy, 125 milionów lat temu. Gatunek był wówczas nieznany.

po dwóch miesiącach a nowe gatunki Dinozaur z dolnej kredy, Brighstoneus simmondsi, został zidentyfikowany ponad 40 lat po odkryciu jego kości na wyspie Wight.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Peer J w czwartek.

READ  Źródłem „cząstek duchów” jest prawdopodobnie jądro galaktyczne zasilane przez supermasywne czarne dziury