18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA potwierdza, że ​​śmieci kosmiczne przedostały się przez dach mężczyzny na Florydzie

NASA potwierdza, że ​​śmieci kosmiczne przedostały się przez dach mężczyzny na Florydzie

8 marca kawałek śmiecia kosmicznego spadł z dachu w Neapolu na Florydzie, rozdzierając dwa piętra i (na szczęście) Zaginiony Syn właściciela domu, Alejandro Otero. We wtorek NASA Niektórzy Wyniki analizy zdarzenia. Zgodnie z oczekiwaniami jest to element wyposażenia, który został zrzucony z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) trzy lata temu.

Badanie NASA dotyczące tego obiektu w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na przylądku Canaveral potwierdziło, że był to element sprzętu pomocniczego EP-9 używanego do mocowania akumulatorów na podkładce ładującej, który został upuszczony przez ramię robota Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 11 marca 2021 r. Oczekiwano, że baterie niklowe będą krążyć wokół Ziemi na biegu jałowym przez dwa do czterech lat (różnica ta rozłożyła się na około trzy lata), „zanim spłonie nieszkodliwie w atmosferze” – przewidywała wówczas NASA. nie dokładnie.

Odłamki przebijające dach opisano jako podporę sprzętu wspomagającego loty NASA używanego do mocowania akumulatorów na platformie ładującej. Wykonany ze stopu Inconel korpus waży 1,6 funta, ma 4 cale długości i 1,6 cala średnicy.

Otero Powiedzieć Był na wakacjach, kiedy syn powiedział mu, że coś przeszło przez dach ich domu – podała spółka WINK-TV, filia Fort Meyers CBS. „Trzęsłem się” – powiedział. „Zupełnie nie wierzyłem. Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś spadnie na mój dom z taką siłą i spowoduje tak duże zniszczenia? Jestem wdzięczny, że nikt nie został ranny”.

NASA twierdzi, że zbada utylizację i ponowne wejście składu sprzętu, aby spróbować dowiedzieć się, dlaczego obiekt uderzył w dom Otero, zamiast rozpaść się i stanąć w płomieniach. „Specjaliści NASA wykorzystują modele inżynieryjne do oszacowania, w jaki sposób obiekty będą się nagrzewać i rozpadać po ponownym wejściu do atmosfery” – wyjaśniła agencja kosmiczna w komunikacie prasowym. „Modele te wymagają szczegółowych parametrów wejściowych i są regularnie aktualizowane, gdy okaże się, że szczątki przetrwały ponowne wejście do atmosfery ziemskiej”.

READ  Dlaczego rekiny pływają blisko brzegu? Naukowcy w końcu znaleźli odpowiedź

Większość śmieci kosmicznych porusza się bardzo szybko, osiągając prędkość do 30 000 kilometrów na godzinę. Według Do NASA. „Ze względu na średnią prędkość i objętość śmieci na niskiej orbicie okołoziemskiej obecne i przyszłe usługi kosmiczne, badania i operacje stwarzają ryzyko dla bezpieczeństwa ludzi i mienia w kosmosie i na Ziemi” – wyjaśnia.