12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA audio rejestruje kosmiczne skały, które zderzyły się z Marsem

NASA audio rejestruje kosmiczne skały, które zderzyły się z Marsem

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Po latach przygotowań NASA wychwyciła odgłos kolizji kosmicznych skał Powierzchnia Marsa.

W latach 2020-2021 agencja InSight Lander wykryła fale sejsmiczne z wielu uderzeń w Czerwoną Planetę od 2018 roku.

The Odkrycie dozwolone NASA Rozpoczęcie po raz pierwszy aktywności sejsmicznej i akustycznej zarejestrowanej u sąsiada Ziemi. Meteoryty weszły w atmosferę Marsa we wrześniu 2021 roku, gdzie eksplodowały na trzy części, pozostawiając po sobie kratery.

Według agencji Mars Reconnaissance Orbiter potwierdził lokalizację uderzeń i wykonał dowody fotograficzne czarno-białym aparatem. Wykorzystano kamerę do eksperymentu naukowego z obrazowaniem o wysokiej rozdzielczości, aby uzyskać bliższe, kolorowe spojrzenie na pozostawione kratery.

Technologia finansowana przez NASA pomaga złagodzić objawy glonów

„Po trzech latach oczekiwania na wykrycie kolizji przez program InSight te kratery wyglądały pięknie” – powiedziała w oświadczeniu Ingrid Dubar z Brown University.

Ponadto klip z Impact został udostępniony opinii publicznej w poniedziałek. Gdy meteoryty lub kosmiczne skały wejdą w atmosferę planety, można usłyszeć trzy różne dźwięki „beop”. Naukowcy byli w stanie potwierdzić trzy oddzielne daty efektów: 27 maja 2020 r.; 18 lutego 2021; oraz 31 sierpnia 2021 r.

Mars leży obok pasa asteroid, co według naukowców może być miejscem, z którego powstały asteroidy. Atmosfera planety jest tylko o jeden procent grubsza niż ziemska, co oznacza, że ​​więcej skał kosmicznych może z łatwością przez nią przejść.

JAMES WEBB TELESCOPE uchwycił „kosmiczną tarantulę” na oszałamiającym nowym zdjęciu

Dodatkowe lata danych mogą umożliwić InSight znalezienie większej liczby przypadków uderzeń na Marsie i uchwycenie jego aktywności sejsmicznej. Inne efekty mogą nie zostać wykryte z powodu wiatru lub pogody planetarnej blokującej hałas.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS