22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Należący do NASA helikopter marsjański przesłał naprawdę fantastyczne zdjęcia

Należący do NASA helikopter marsjański przesłał naprawdę fantastyczne zdjęcia

Przy tym wszystkim, co dzieje się na Ziemi, czasami zapominamy, że wokół Marsa lata helikopter.

Helikopter NASA Ingenuity — pierwszy pojazd, który wykonał napędzany, kontrolowany lot na innej planecie — odbył swój 64. lot (inżynierowie mieli nadzieję, że wykona lot pięć razy, jeśli w ogóle) pod koniec października. Eksperymentalny pojazd, którego łopaty wirnika o długości czterech stóp obracają się z prędkością 2400 obrotów na minutę, transmitował materiał filmowy ze swojego lotu, podczas którego Przebył 1348 stóp (411 metrów) przez marsjańską pustynię.

Gdy słońce świeci nad głową, statek rzuca cienie na pozaziemską Ziemię, tworząc obrazy przypominające science fiction, które widzisz poniżej.

Zobacz też:

Sonda marsjańska spogląda wstecz i rejestruje przejmujący widok Ziemi

NASA wyjaśnia, że ​​Ingenuity wykonała te zdjęcia za pomocą kamery nawigacyjnej zamontowanej w kadłubie helikoptera i skierowanej prosto w dół, aby śledzić ziemię podczas lotu.

Helikopter Ingenuity unosi się tuż nad ziemią. Możesz zobaczyć dwie jego rzeczywiste nogi pod kątem prostym.
Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech

Helikopter Ingenuity przelatuje nad powierzchnią Marsa.

Helikopter Ingenuity przelatuje nad powierzchnią Marsa.
Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech

Małe stworzenie pozostało na ziemi, gdy pojazd osiągnął większą wysokość.

Małe stworzenie pozostało na ziemi, gdy pojazd osiągnął większą wysokość.
Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech

Chcesz więcej nauki? Czy wiadomości technologiczne docierają bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Subskrybuj Biuletyn Speed ​​of Light firmy Mashable Dzisiaj.

Połączenie tych zdjęć daje żywy film z lotu 27 października:

Należący do NASA łazik Perseverance wielkości samochodu, korzystający z pomocy badawczej Ingenuity, wyrusza z misją polegającą głównie na znalezieniu śladów prymitywnego życia na Marsie w przeszłości. Może to oznaczać widoczne fragmenty materiału genetycznego lub części degenerującej się komórki.

Jak dotąd nie ma żadnych dowodów na istnienie życia na Marsie ani gdziekolwiek poza Ziemią. Jednak roboty te będą nadal eksplorować pustynię, zwłaszcza rzeki, strumienie i wyschnięte dna jezior, gdzie życie mogło nadal istnieć w glebie. Kreatywność i wytrwałość bada marsjański krater Jezero, deltę rzeki, która według planetologów niegdyś była pełna wody.

Jednak pewnego dnia naukowcy być może będą mieli okazję zajrzeć głęboko pod dno Marsa, do osłoniętego miejsca, w którym mogło istnieć życie znacznie dłużej niż na suchej, zimnej i napromieniowanej powierzchni. Kto wie, co znajdziemy.

READ  Nowe badanie sugeruje, że górne warstwy atmosfery Ziemi mogą zawierać brakujący fragment Wszechświata