12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najwyższy brytyjski dyplomata twierdzi, że Wielka Brytania mogłaby uznać państwo palestyńskie

Najwyższy brytyjski dyplomata twierdzi, że Wielka Brytania mogłaby uznać państwo palestyńskie

Rayak (Liban) – Najwyższy brytyjski dyplomata powiedział w czwartek, że jego kraj może w następnej kolejności oficjalnie uznać państwo palestyńskie. Zawieszenie broni w Gazie Nie czekając na wynik potencjalnie wieloletnich rozmów między Izraelem a Palestyńczykami na temat rozwiązania w postaci dwóch państw.

Minister spraw zagranicznych David Cameron rozmawia z Associated Press podczas czwartkowej wizyty w Libanie, której celem jest stłumienie kryzysu Napięcia regionalnePowiedział, że uznanie nie może mieć miejsca, dopóki Hamas jest w Gazie, ale może mieć miejsce podczas kontynuowania negocjacji Izraela z przywódcami palestyńskimi.

Cameron, były premier Wielkiej Brytanii, powiedział, że uznanie przez Wielką Brytanię niepodległego państwa Palestyny, w tym na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, „nie może nastąpić na początku procesu, ale nie może oznaczać jego końca”. minister.

„Może to być coś, co rozważymy, w miarę jak ten proces, w miarę jak postęp w kierunku rozwiązania stanie się bardziej realistyczny” – powiedział Cameron. „Musimy dać narodowi palestyńskiemu horyzont ku lepszej przyszłości, przyszłości posiadania własnego państwa”.

Dodał, że możliwość ta jest „absolutnie niezbędna dla długoterminowego pokoju i bezpieczeństwa w regionie”.

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie poparły ideę niepodległego państwa palestyńskiego żyjącego u boku Izraela jako rozwiązania najtrudniejszego konfliktu w regionie, stwierdziły jednak, że niepodległość Palestyny ​​musi nastąpić w ramach wynegocjowanego porozumienia. Od 2009 r. nie prowadzono żadnych merytorycznych negocjacji.

izraelski Premier Benjamin NetanjahuZe swojej strony publicznie odrzucił utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego po wojnie, a w ostatnich tygodniach nawet przechwalał się, że odegrał kluczową rolę w zapobieganiu utworzeniu państwa palestyńskiego.

Posunięcie niektórych kluczowych sojuszników Izraela zmierzające do uznania państwa palestyńskiego bez zgody Izraela mogłoby izolować Izrael i wywierać na niego presję, aby doszedł do stołu negocjacyjnego.

Cameron powiedział, że pierwszym krokiem musi być „zaprzestanie walk” w Gazie, które ostatecznie przekształci się w „trwałe i trwałe zawieszenie broni”.

READ  Wojna na Ukrainie: Wielka Brytania milczy z okazji rocznicy

Dodał, że aby jego kraj uznał państwo palestyńskie, przywódcy zbrojnego ruchu Hamasu musieliby opuścić Gazę, „ponieważ nie można osiągnąć rozwiązania w postaci dwóch państw, w którym ludzie odpowiedzialni za wydarzenia z 7 października nadal kontrolują Gazę”. ” Odnosi się do Fatalny atak Hamasu Na Izrael, który wywołał wojnę w Gazie.

Hamas dotychczas zajmował stanowisko, że jego przywódcy nie opuszczą Strefy Gazy w ramach porozumienia o zawieszeniu broni.

Cameron powiedział, że jego kraj proponuje również plan uspokojenia napięć na granicy libańsko-izraelskiej, gdzie przez ostatnie cztery miesiące libańskie ugrupowanie Hezbollah i siły izraelskie niemal codziennie wymieniały ogień, budząc strach przed szerszą wojną.

Dodał, że plan obejmie przeszkolenie przez Wielką Brytanię sił armii libańskiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa na obszarze przygranicznym.