3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najwyższy brytyjski dyplomata twierdzi, że Wielka Brytania mogłaby uznać państwo palestyńskie

Najwyższy brytyjski dyplomata twierdzi, że Wielka Brytania mogłaby uznać państwo palestyńskie

Rayak (Liban) – Najwyższy brytyjski dyplomata powiedział w czwartek, że jego kraj może w następnej kolejności oficjalnie uznać państwo palestyńskie. Zawieszenie broni w Gazie Nie czekając na wynik potencjalnie wieloletnich rozmów między Izraelem a Palestyńczykami na temat rozwiązania w postaci dwóch państw.

Minister spraw zagranicznych David Cameron rozmawia z Associated Press podczas czwartkowej wizyty w Libanie, której celem jest stłumienie kryzysu Napięcia regionalnePowiedział, że uznanie nie może mieć miejsca, dopóki Hamas jest w Gazie, ale może mieć miejsce podczas kontynuowania negocjacji Izraela z przywódcami palestyńskimi.

Cameron, były premier Wielkiej Brytanii, powiedział, że uznanie przez Wielką Brytanię niepodległego państwa Palestyny, w tym na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, „nie może nastąpić na początku procesu, ale nie może oznaczać jego końca”. minister.

„Może to być coś, co rozważymy, w miarę jak ten proces, w miarę jak postęp w kierunku rozwiązania stanie się bardziej realistyczny” – powiedział Cameron. „Musimy dać narodowi palestyńskiemu horyzont ku lepszej przyszłości, przyszłości posiadania własnego państwa”.

Dodał, że możliwość ta jest „absolutnie niezbędna dla długoterminowego pokoju i bezpieczeństwa w regionie”.

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie poparły ideę niepodległego państwa palestyńskiego żyjącego u boku Izraela jako rozwiązania najtrudniejszego konfliktu w regionie, stwierdziły jednak, że niepodległość Palestyny ​​musi nastąpić w ramach wynegocjowanego porozumienia. Od 2009 r. nie prowadzono żadnych merytorycznych negocjacji.

izraelski Premier Benjamin NetanjahuZe swojej strony publicznie odrzucił utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego po wojnie, a w ostatnich tygodniach nawet przechwalał się, że odegrał kluczową rolę w zapobieganiu utworzeniu państwa palestyńskiego.

Posunięcie niektórych kluczowych sojuszników Izraela zmierzające do uznania państwa palestyńskiego bez zgody Izraela mogłoby izolować Izrael i wywierać na niego presję, aby doszedł do stołu negocjacyjnego.

Cameron powiedział, że pierwszym krokiem musi być „zaprzestanie walk” w Gazie, które ostatecznie przekształci się w „trwałe i trwałe zawieszenie broni”.

READ  Ukraina chce rozszerzyć umowę Safe Passage Shipping poza zboże

Dodał, że aby jego kraj uznał państwo palestyńskie, przywódcy zbrojnego ruchu Hamasu musieliby opuścić Gazę, „ponieważ nie można osiągnąć rozwiązania w postaci dwóch państw, w którym ludzie odpowiedzialni za wydarzenia z 7 października nadal kontrolują Gazę”. ” Odnosi się do Fatalny atak Hamasu Na Izrael, który wywołał wojnę w Gazie.

Hamas dotychczas zajmował stanowisko, że jego przywódcy nie opuszczą Strefy Gazy w ramach porozumienia o zawieszeniu broni.

Cameron powiedział, że jego kraj proponuje również plan uspokojenia napięć na granicy libańsko-izraelskiej, gdzie przez ostatnie cztery miesiące libańskie ugrupowanie Hezbollah i siły izraelskie niemal codziennie wymieniały ogień, budząc strach przed szerszą wojną.

Dodał, że plan obejmie przeszkolenie przez Wielką Brytanię sił armii libańskiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa na obszarze przygranicznym.