22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowsze polskie badanie zmian w przejrzystości śledzenia procesorów Apple

Najnowsze polskie badanie zmian w przejrzystości śledzenia procesorów Apple

Polska Grupa Monitorowania Konkurencji jako ostatnia zbadała zmiany polityki Apple w swoim mobilnym systemie operacyjnym, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki aplikacje innych firm mogą śledzić użytkowników iOS, szukając pozwolenia, zanim będą mogli pobrać dane.

Krajowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Powiedział dzisiaj Rozpoczęła dochodzenie w sprawie zmian w działaniu platformy mobilnej Apple w związku z funkcją App Tracking Transparency (ATT), która wymaga od twórców aplikacji proszenia użytkowników iOS o pozwolenie na śledzenie celów reklamowych.

Skontaktowano się z Apple w celu uzyskania komentarza.

Firma technologiczna ATT ponownie ogłoszona Lato zeszłego roku – Uruchomienie z iOS 14.5, z pewnymi opóźnieniami i uporczywymi zastrzeżeniami reklamodawców Wcześniej w tym roku.

„W praktyce oznacza to, że Apple znacznie ograniczyło zdolność aplikacji firm trzecich do pozyskiwania danych osobowych na iOS w celu wysyłania spersonalizowanych reklam” – czytamy w komunikacie prasowym UOKiK. „Nie oznacza to jednak, że informacje o użytkownikach nie są już gromadzone i nie otrzymują spersonalizowanych reklam. Jednocześnie wątpliwe jest, czy zasady ustanowione przez Apple mają na celu promowanie ich własnej usługi reklamowej Apple Search Ads, która może naruszać politykę konkurencji.

„Działania cyfrowych gigantów są wyzwaniem dla nieufnych urzędników na całym świecie” – powiedział w oświadczeniu prezes UOKiK Thomas Grostny.. „W trakcie naszego dochodzenia chcielibyśmy zbadać, czy działania Apple mają na celu wyeliminowanie konkurentów na rynku spersonalizowanych usług reklamowych. Zbadamy, czy jest to przypadek nadużycia siły rynkowej.

Po skargach reklamodawców francuski organ nadzoru konkurencji przyjrzał się już ATT.

Jednakże, Wcześniej w tym roku, francuska firma Autorité de la concurrence odmówiła zablokowania wydania przez Apple ATT – w marcu, twierdząc, że wprowadzenie tej funkcji nie zostało uznane za nadużycie pozycji dominującej.

Autorité powiedział, że będzie nadal badać zmianę zasad – w szczególności Apple chciałby sprawdzić, czy stosuje mniej restrykcyjne zasady dotyczące reklam we własnych aplikacjach i programistach zewnętrznych)

Cupertino został oskarżony o hipokryzję przez reklamodawców, którzy wskazywali na wcześniejsze domyślne ustawienia systemu iOS w wyborze użytkowników do reklam opartych na własnym monitoringu Apple wbrew nowemu wymogowi uzyskania zgody osób trzecich.

READ  Koniec z „podwójnymi standardami” w stosunku do uchodźców – wzywa Polskę ekspert ONZ

W październiku FT Zmiana opisał również to, co Apple określił jako „nagły upadek”, mówiąc, że działalność reklamowa firmy zwiększyła ponad trzykrotnie swój udział w rynku w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia zmian. (Chociaż warto zauważyć, że reklamy Apple w wyszukiwarce obejmują tylko niewielką część całego rynku reklamy mobilnej, 3x to wciąż małe piwo za niewielką kwotę).

Warto również zauważyć: w iOS 15 firma Apple po cichu zmieniła swoje poprzednie domyślne ustawienia, co pozwoliło użytkownikom iOS na otrzymywanie własnych dostosowanych reklam. 9to5Mac Zgłoszono we wrześniu – kiedy zaczął uzyskiwać zgodę użytkowników na kierowanie reklam, dostosował go do swojej zasady, zgodnie z którą wymaga zgody użytkownika na monitorowanie stron trzecich.

Jednak – znowu – użytkownicy iOS zawsze mogą wyłączyć śledzenie reklam Apple za pomocą ustawień urządzenia i w przeciwieństwie do niektórych aplikacji innych firm (takich jak Facebook), użytkownicy nie mają innego wyboru, jak tylko śledzić reklamy.

Najciekawszym aspektem polskiego śledztwa jest zatem – nie pytanie, czy Apple gra fair, ale jego obserwacja, że ​​ATT „nie zbiera już informacji o użytkownikach, a oni nie otrzymują spersonalizowanych reklam”. Badanie wydaje się być bardzo wąskie w kwestii tego, czy Apple jest samowystarczalny, czy nie. (Będziemy kontaktować się z UOKiK z pytaniami dotyczącymi prowadzonego dochodzenia i zaktualizujemy ten raport, jeśli regulator odpowie.)

A Badanie „Wydajność” ADT w zaprzestaniu nadzoru przez osoby trzecie przez bloker reklam znany jako Lockdown Privacy i skutki uboczne wywołały pytanie, czy ta funkcja tworzyła jedynie „iluzję prywatności”, a naukowcy nie stwierdzili różnicy w całkowitej liczbie. Aktywni nadzorcy zewnętrzni; Opisali to również jako „minimalny wpływ” na całkowitą liczbę powiązań inwigilacyjnych stron trzecich.

„Ponadto zapewniamy, że szczegółowe dane osobowe lub dane urządzenia są przesyłane do trackerów w prawie wszystkich przypadkach” – podsumowano w badaniu.

Kwestią do rozważenia jest to, czy zwiększona przejrzystość powinna prowadzić do zmniejszenia liczby skryptów śledzących – a zatem lepszego sposobu mierzenia „potencjału” ATT.

READ  Obecność obcych wojsk „tajna tajemnica” – DW – 20.03.2024

Innym jest to, jak rynek może się zmienić w odpowiedzi na elastyczność platformy, takiej jak ADT – lub Stwarzać pozory Zmienić.

W zeszłym tygodniu kolejny raport FT Apple zasugerował, że gazeta mogła osiągnąć coś, co określiła jako „porozumienie pokojowe” z reklamodawcami – luźno interpretując politykę ADT zezwalającą stronom trzecim na zbieranie danych osobowych, „łącząc, a nie łącząc z określonymi profilami użytkowników”, dopóki gromadzone przez nich dane nie będą „anonimowy”.

Chodzi o to, że przemysł poddaszy ma długą historię fałszywych twierdzeń o anonimowości. Bezbożna rzesza anonimowych firm adtech pojawia się i rozwija w kosmosie, „synchronizując” ze sobą dane handlowe i dane użytkowników – podważając prywatność ludzi i niszcząc ich zdolność do ochrony przed odpowiednim monitorowaniem przez jednostki (za pośrednictwem ich urządzeń). , identyfikatory reklamowe, dane z plików cookie itp.), aby mogli prowadzić lukratywną działalność polegającą na tworzeniu profili w celu kierowania reklam do osób.

Rekomendacje niektórych z czołowych reklamodawców cytowanych w artykule FT – w tym Snap i Facebook – dokładnie przeanalizują, co faktycznie robią w nagłych skokach, aby sprawdzić, czy przekształcają swoje cele reklamowe w reklamę „zbiorową”. Wyświetl „zintegrowane” dane użytkownika iOS. (Może faktycznie wymagać nadzoru regulacyjnego – poprzez takie propozycje prawne) Europejskie prawo usług cyfrowych i prawo rynków cyfrowych – Naprawdę dochowuje należytej staranności.)

Agencja reklamowa Google – w ostatnich latach – naciskała w branży na przejście na targetowanie kolektywne – co według niej jest najlepsze dla prywatności, podczas gdy zalecana przez nią technologia „Alliance of Allies” (siostra FloCs) nic nie robi. Zapobiegaj wybieraniu wrażliwych grup do manipulacji celem. (W rzeczywistości niektórzy krytycy propozycji Google sugerują, że może to faktycznie pogorszyć cel grabieży).

W Wielkiej Brytanii samozwańczy projekt Google „Privacy Sandbox” przyciągnął ścisłe zainteresowanie organów regulacyjnych.

Jest obecny Wielka Brytania jest nadzorowana przez Komitet Monitorujący Mecz – Reklamodawcy i Google oświadczyli, że chcą zapewnić, aby zmiany rynkowe były wdrażane w sposób uczciwy wobec konkurencji. Dalej Nieźle dla prywatności użytkowników (ta ostatnia jest nadzorowana przez brytyjskie ICO, które ma reputację niewdrożenia w pełni licznych naruszeń prywatności w branży adtech, więc…).

READ  Francja spisała się znakomicie w europejskich kwalifikacjach, wygrywając z Polską i ożywiając kampanię

Powiedzieć, że akt równoważenia wszystkich tych (moc) jest prawdziwy. Ale ta regulacja regionalna jest znacznie bardziej muskularna po stronie beznadziejnej niż ta Zawsze był Wstawanie się za prywatnością i ochroną danych — to naraża Cię na ryzyko niezrównoważonych konsekwencji związanych z technologią reklamową i prywatnością. Tak więc zapasy dla użytkowników będą na tyle wysokie, że do oczu napłyną łzy.

Tymczasem UE zwraca uwagę na ten front.

Ma swój własny Przeciw Apple toczy się toczący pozew antymonopolowy – Związane z warunkami, które mają zastosowanie do App Store. Jednak skarga Komisji dotyczy wąsko rynku strumieniowego przesyłania muzyki, więc Apple obawia się jedynie potencjalnego zakłócenia konkurencji w tym konkretnym segmencie.

Beznadziejna frakcja Unii Europejskiej Apple Bay ma na to oko Nawet – ale jak dotąd Komisja nie podjęła działań w sprawie ATT – może kontynuować badanie, jeśli krajowi regulatorzy konkurencji z różnych grup, takich jak UOKiK w Polsce i Autorité de la concurrence we Francji, uznają, że zasługuje na niepokój.

Komisja w końcu wszczęła formalne dochodzenie w sprawie technologii reklamowej Google Tego lata – Obejmuje to przegląd propozycji Sandbox. Ale można śmiało powiedzieć, że unijna władza wykonawcza pozostaje w tyle w badaniach i interwencjach adtech. (Podobne do Gate Keeping National Data Security Regulators.)

Stąd niedobór Myśl i dołączył Na poziomie krajowym — między rywalizującymi ze sobą europejskimi dyrektorami wykonawczymi a organami regulacyjnymi ds. prywatności — można nałożyć nawet fajne ograniczenia na (ograniczone) zmiany pro-prywatności, które mogą zostać wprowadzone przez firmę obsługującą potężny system operacyjny, taki jak Apple.