3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najlepszy deszcz meteorytów w roku będzie widoczny w Karolinie Północnej w środę wieczorem💫

Najlepszy deszcz meteorytów w roku będzie widoczny w Karolinie Północnej w środę wieczorem💫

Jeśli jesteś fanem obserwacji gwiazd, nie możesz przegapić szczytu roju meteorów Geminidów, który nadejdzie w środę wieczorem.

Jak oglądać deszcze meteorów

Aby uzyskać najlepszą widoczność, szukaj najlepszego oglądania od 22:00 w środę do 3:00 w czwartek. Najlepszy czas na oglądanie meteorów to około 2 w nocy, kiedy Bliźnięta znajdują się na najwyższym poziomie na niebie.

Geminidy mogą wyprodukować do 120 meteorów na godzinę.

Chmury i światło księżyca, które zwykle psują deszcze meteorytów, w tym roku nie będą stanowić problemu. Oczekuje się, że w środę wieczorem niebo będzie w większości bezchmurne, a przejaśnienia będą się utrzymywać przez szczyt od 2 w nocy aż do wschodu słońca.

Aby zobaczyć jak najwięcej meteorów

  • Im dłużej patrzysz, tym więcej widzisz. Mogą wystąpić okresy spokoju, po których spadają dwa lub trzy meteoryty na minutę. Bądź cierpliwy i….
  • Zbierać. Temperatury wyniosą 20 i 30 stopni.
  • Daj swoim oczom co najmniej 15 minut na przyzwyczajenie się. Będziesz zaskoczony, ile gwiazd będzie widocznych. Zostaw także telefon w środku. Za każdym razem, gdy na niego spojrzysz, licznik czasu przywracania widzenia w nocy zaczyna się od nowa.
  • Spójrz na najciemniejszą część nieba. Może nie znajdować się na wschodzie, w kierunku gwiazdozbioru Bliźniąt. Nie ma w tym nic złego, meteoryty mogą pojawić się w dowolnym miejscu na niebie.
  • Meteory powinny być widoczne około 22:00. Wcześniej, wraz ze wschodem Bliźniąt, wiele meteorów będzie ukrytych za horyzontem.

Oczywiście zanieczyszczenie światłem będzie miało wpływ na to, ile zobaczysz, dlatego najlepszą lokalizacją jest miejsce z dala od świateł miasta. Dobra wiadomość jest taka, że ​​księżyc będzie prawie w nowiu, więc będzie mniej jasny, co umożliwi lepszy widok spadającej gwiazdy.

W środę wieczorem niebo powinno być bezchmurne, ale to oznacza również zimno. Jeśli planujesz wyruszyć w poszukiwaniu deszczu meteorytów, pamiętaj o spakowaniu walizek.

READ  Kapsuła Boeinga Starliner jest w drodze, aby wystrzelić misję OFT-2 na stację kosmiczną 19 maja

Prawa autorskie 2023 Capitol Broadcasting Company. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.