1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Na targach CES 2024 firmy technologiczne przekształcają kuchnię za pomocą sztucznej inteligencji i robotów kuchennych

Na targach CES 2024 firmy technologiczne przekształcają kuchnię za pomocą sztucznej inteligencji i robotów kuchennych

LAS VEGAS (AP) Roboty przypominające szefa kuchni, urządzenia zasilane sztuczną inteligencją i inne zaawansowane technologicznie gadżety kuchenne zwiastują, że ludzie nie będą już musieli samodzielnie gotować jedzenia ani mieszać napojów.

Na targach CES 2024 pojawiło się wiele nowości w świecie żywności i napojów Kilkudniowe wydarzenie biznesowe Opracowany przez Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich. Demonstracje obejmowały maszynę do mieszania koktajli przypominającą Keurig oraz robota baristę, którego ruchy mają naśladować człowieka przygotowującego waniliową latte.

Oto niektóre z najnowszych technologii, które zmieniają sposób przygotowywania, gotowania i dostarczania posiłków:

Wystarczy jedno dotknięcie

Startup technologiczny Chef AI przedstawia coś, co nazywa „prawdziwą frytkownicą uruchamianą jednym dotknięciem”.

W przeciwieństwie do frytkownicy, którą możesz teraz mieć na blacie kuchennym, wersja popularnego urządzenia Chef AI nie wymaga zmiany ustawień. Wystarczy umieścić żywność w frytkownicy, nacisnąć przycisk „Start”, a sztuczna inteligencja wykryje, jakiego rodzaju żywność jest przygotowywana, mówi dyrektor generalny firmy, Dean Khormay.

Powiedział, że frytkownica powietrzna zmieni nawet najgorszych kucharzy w mistrzów kuchni.

Chef AI będzie dostępny w USA we wrześniu w cenie 250 dolarów.

Twój osobisty kelner

Jaki jest sekret idealnego brudnego martini? Nie martw się o to – Bartesian Cocktail Mixer eliminuje zgadywanie barmanów.

Najnowsza wersja Bartesiana, Premier, może pomieścić do czterech różnych rodzajów alkoholi. Jego cena detaliczna wynosi 369 dolarów i będzie dostępny jeszcze w tym roku.

Użyj małego ekranu dotykowego urządzenia, aby wybrać spośród 60 przepisów, wrzuć kapsułkę koktajlową do urządzenia, a w ciągu kilku sekund otrzymasz doskonały koktajl na lodzie.

Jeśli zamiast tego wolisz domowe piwo, nowa automatyczna maszyna do parzenia iGulu pozwala na zrobienie własnego piwa – jasnego piwa, piwa bursztynowego lub piwa pszenicznego. Wystarczy wlać wstępnie zmieszany przepis do beczki urządzenia, dodać wodę i zeskanować etykietę dołączoną do mieszanki piwa. W ciągu 9–13 dni będziesz mieć galon piwa, które własnoręcznie ugotujesz.

READ  Początkowa umowa Unifor z Fordem obejmuje podwyżki i zmiany w emeryturach

Robot barista porusza się tak samo jak Ty

Robot barista Artly Coffee naśladuje sposób, w jaki człowiek za ladą w Twojej ulubionej kawiarni może przygotować typowe zamówienie.

„Tak naprawdę staramy się zachować tradycję tworzenia doskonałej kawy” – powiedział Alec Roig, programista sprzętu dla start-upu technologicznego z Seattle, który obecnie prowadzi 10 lokalizacji na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku oraz w Nowym Jorku.

Barista będący rezydentem firmy, który stoi za wszystkimi przepisami na kawę Artly, jest podłączony do czujników ruchu, które rejestrują jego ruchy podczas przygotowywania każdego przepisu, od załadowania mielonej kawy do filtra po spienianie mleka i nalewanie latte art – powiedział Roig.