22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Musk mówi „Tesla jest w moich myślach 24/7” wśród obaw o rozpraszanie się na Twitterze

Musk mówi „Tesla jest w moich myślach 24/7” wśród obaw o rozpraszanie się na Twitterze

SAN FRANCISCO (Reuters) – Tesla (TSLA.O) „Tesla jest w mojej głowie przez całą dobę”, powiedział w czwartek dyrektor generalny Elon Musk, starając się rozwiać obawy inwestorów związane z rozpraszaniem się przez Twittera. (TWTR.N) Transakcja, która doprowadziła do spadku udziałów w firmie produkującej samochody elektryczne.

Zamieszczając zdjęcie przedstawiające kobietę (Tesla) zirytowaną swoim chłopakiem (Elonem) sprawdzającym inną kobietę (Twitter), powiedział: „Może to wyglądać jak poniżej, ale to nieprawda”.

„Aby było jasne, spędzam <5% (ale w rzeczywistości) mojego czasu na nabywanie Twittera. To nie jest nauka o rakietach!” Tweeted.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Wczoraj Giga Texas, dziś Starbase. Tesla jest w moich myślach 24/7”.

W tym roku Tesla otworzyła nową fabrykę samochodów w Teksasie, a należąca do Muska firma rakietowa SpaceX ma miejsce startu znane jako Starbase w Boca Chica w Teksasie.

Akcje Tesli straciły jedną trzecią swojej wartości, odkąd miliarder ujawnił swoje udziały w Twitterze na początku kwietnia i sprzedał akcje Tesli o wartości 8,5 miliarda dolarów, co ma pomóc sfinansować jego 44 miliardową transakcję na Twitterze.

Akcje zostały również najbardziej dotknięte przez chińskie środki zamknięcia, które ograniczyły produkcję Tesli i wykluczyły Teslę z szeroko obserwowanego Indeksu Zrównoważonego Rozwoju S&P. Czytaj więcej

Daniel Ives, Thor Tesla, analityk Wedbush, w czwartek obniżył docelową cenę akcji Tesli z powodu zakłóceń produkcji w Chinach i ostrzegł przed „ryzykiem rozproszenia uwagi” związanym z transakcją Muska na Twitterze.

Leo KoGuan, główny inwestor indywidualny w Tesli, wezwał w czwartek producenta samochodów elektrycznych do odkupienia akcji.

„Tesla powinna natychmiast ogłosić i odkupić akcje Tesli o wartości 5 miliardów dolarów w wolnym przepływie pieniężnym w tym roku i 10 miliardów w wolnym przepływie pieniężnym w przyszłym roku, bez wpływu na swoje obecne rezerwy gotówkowe w wysokości 18 miliardów dolarów przy zerowym zadłużeniu. Szef Relacji Inwestorskich Tesli, Martin Visha.

READ  Dolly Parton otrzymuje 100 milionów dolarów nagrody za odwagę i uprzejmość od Jeffa Bezosa i Lauren Sanchez

Visha nie była od razu dostępna do komentowania.

W zeszłym roku KoGuan, trzeci co do wielkości indywidualny udziałowiec Tesli, powiedział, że inwestuje miliardy w Teslę, ponieważ wierzy w „wielką misję Muska, którą podzielam”. Powiedział w marcu, że kupuje więcej akcji Tesli, nie sprzedając, gdy akcje spadają.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Hyunjo Jin; Edycja) Napisane przez Nicka Ziminskiego i Chrisa Reese

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.