7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miss Universe: Shenice Palacios z Nikaragui zwyciężczynią wyborów Miss 2023 w Salwadorze

Miss Universe: Shenice Palacios z Nikaragui zwyciężczynią wyborów Miss 2023 w Salwadorze



CNN

Shenice Palacios z Nikaragui została koronowana na Miss Universe 2023 podczas kulminacji corocznego konkursu piękności, który odbył się w sobotni wieczór w stolicy Salwadoru, San Salvador. Drugie miejsce zajęła Antonia Porsild z Tajlandii.

Zwycięzcy krajowych konkursów z 84 krajów rywalizowali w tegorocznych wyborach Miss Universe, które oceniało panel, w skład którego wchodziła supermodelka Halima Aden, gwiazda „Queer Eye” Carson Kressley, influencerka TikTok Avani Gregg i dwie byłe zwyciężczynie Miss Universe, Janelle COMIG z Trynidadu i Tobago. (Miss Universe 1977) i Iris Mittenaere z Francji (Miss Universe 2016).

Na początku sobotniego wieczoru, po wynikach konkursu wstępnego (i głosowania fanów z całego świata), ogłoszono dwudziestu półfinalistów. Po rundzie w kostiumach kąpielowych pole zawężono do 10 – co oznaczało eliminację Pierwszy uczestnik, „Zygzak”. Do półfinału konkursu dostała się Miss Nepalu, a także pierwsza uczestniczka, która wybrała burkini jako strój kąpielowy, Miss Pakistanu. W rundzie w sukniach wieczorowych liczba uczestniczek po raz kolejny zmniejszyła się o połowę.

Hectora Vivasa/Getty Images

Shenise Palacios, Miss Nikaragui, rywalizuje w rundzie wieczorowej. Jej wygląd charakteryzowały ozdobne koraliki i ekstrawagancka peleryna sięgająca do podłogi.

Hectora Vivasa/Getty Images

Na rundę kostiumów kąpielowych Palacios założył dwuczęściowy kostium z delikatnymi różowymi marszczeniami.

Następnie po dwóch rundach pytań i odpowiedzi na gorący temat w konkursie pozostały tylko trzy kobiety: Palacios, Porsild i druga wicemiss Murraya Wilson z Australii.

Zapytana w ostatniej turze, kogo chciałaby spędzić ten dzień w swoim życiu, Palacios wybrała XVIII-wieczną brytyjską filozofkę i feministkę Mary Wollstonecraft, która, jej zdaniem, przekroczyła granice i „dała szansę tak wielu kobietom”.

„Dziś nie ma żadnych ograniczeń dla kobiet” – dodała za pośrednictwem tłumacza.

Marvina Recinos/AFP/Getty Images

Nowo koronowany Palacios macha do publiczności podczas finału Miss Universe.

Miss Kolumbii Camila Avila i Miss Portoryko Carla Guelfo zajęły pięć pierwszych miejsc, a koronę Miss Manners zdobyła kolejna członkini pierwszej dziesiątki, Hiszpanka Athena Perez.

READ  Fani „Wybrańców” utknęli na stronie kina po tym, jak „dziesiątki tysięcy” spieszyły się, by kupić bilety

Sukces Palaciosa Miss Wszechświata 2022Rabboni Gabriel z USA.