24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Misja Starlink w środę wieczorem z KSC

Misja Starlink w środę wieczorem z KSC

On gra

Podsumowanie uruchomienia: Przewiń w dół, aby obejrzeć transmisję na żywo ze środowego, 17 kwietnia, startu rakiety SpaceX Falcon 9 z Cape Canaveral.

Jest dzień startu — wieczorny start w godzinach szczytu z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

Witamy w dzisiejszej relacji na żywo z misji SpaceX Starlink 6-51 prowadzonej przez zespół Space Team FLORIDA TODAY. SpaceX celuje w godzinę 17:26 czasu wschodniego, aby wystrzelić rakietę Falcon 9 z lądowiska 39A.

Falcon 9 wyśle ​​na niską orbitę okołoziemską kolejny ładunek składający się z 23 satelitów internetowych Starlink, które są umieszczone wewnątrz konsoli na szczycie 70-metrowej rakiety.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet dla SpaceX, ULA i NASA na Florydzie

W środkowej Florydzie nie należy spodziewać się boomów dźwiękowych. Po wzniesieniu się w stronę nieba po południowo-wschodniej trajektorii pierwszy stopień rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

Aktualizacja o 17:44: Wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 wylądował na statku bezzałogowym SpaceX „Wystarczy przeczytać instrukcje” na Oceanie Atlantyckim, kończąc swoją 12. misję.

Aktualizacja o 17:39: Transmisja internetowa SpaceX ze startu została przerwana wkrótce po starcie z nieznanych powodów.

Aktualizacja 17:26: SpaceX właśnie wystrzeliło rakietę Falcon 9 z 23 satelitami Starlink z lądowiska 39A w KSC.

Aktualizacja o 17:21: Transmisja internetowa SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitterze) jest teraz publikowana powyżej, bezpośrednio pod zegarem odliczającym.

Start zaplanowano w ciągu pięciu minut od KSC.

Aktualizacja o 17:16: Ponieważ do dzisiejszego odliczania Falcona 9 pozostało zaledwie 10 minut, wygląda na to, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Aktualizacja o 17:10: Dzisiejsza misja jest 12. lotem pierwszego stopnia wzmacniacza Falcona 9, powiedział SpaceX.

READ  Naukowcy odkryli oszałamiającą rzekę gwiazd przepływającą przez przestrzeń: ScienceAlert

Ten wzmacniacz rejestrował wcześniej następujące loty: Crew-5, GPS III Space Vehicle 06, Inmarsat I6-F2, CRS-28, Intelsat G-37, NG-20 i pięć misji Starlink.

Po rozdzieleniu stopni załoga spodziewa się, że wzmacniacz wyląduje na szczycie statku bezzałogowego SpaceX. Przeczytaj instrukcje tylko na Oceanie Atlantyckim 8 minut i 24 sekundy po starcie.

Aktualizacja o 17:00: Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji przed nadchodzącym startem Falcona 9 firmy SpaceX.

Aktualizacja 16:52: SpaceX właśnie ogłosiło, że na lądzie 39A „przy bezchmurnym niebie” trwają obecnie procedury tankowania Falcona 9.

Oznacza to, że dzisiejsze odliczanie Starlink do startu o 17:26 dobiegło końca bez żadnych opóźnień, w przeciwnym razie start musi zostać przełożony.

Aktualizacja o 16:40: Oto podsumowanie nadchodzącego zakulisowego odliczania SpaceX. T minus:

 • 38 minut: Dyrektor startu SpaceX sprawdza „wystrzelenie” ładunku paliwa.
 • 35 minut: Rozpoczyna się załadunek nafty rakietowej i pierwszy etap ciekłego tlenu.
 • 16 minut: Rozpoczyna się drugi etap ładowania ciekłym tlenem.
 • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 1 minuta: Komputer dowodzenia lotem rozpoczyna końcowe kontrole przed startem; Ciśnienie w zbiorniku paliwa rozpoczyna się aż do osiągnięcia ciśnienia przelotowego.
 • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
 • 3 sekundy: Moduł sterujący silnika steruje rozpoczęciem sekwencji zapłonu silnika.
 • 0 sekund: Liście.

Aktualizacja 16:25: Przypominamy, że ostrzeżenia nawigacyjne FAA i Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego wskazują, że okno wystrzelenia rakiety otworzy się w czwartek wieczorem. Więcej szczegółów:

 • zadanie: Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniesie kolejną partię satelitów internetowych Starlink.
 • Uruchom okno: 18:40 do 23:11
 • Lokalizacja: Uruchomienie kompleksu 40 na stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral.
 • Ścieżka: południowy wschód.
 • Lokalny boom dźwiękowy: NIE.
 • Lądowanie wspomagające: Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.
 • Transmisja na żywo: Rozpoczyna się 90 minut przed startem na floridatoday.com/space.
READ  Potężna eksplozja słoneczna przechwycona przez statek kosmiczny zasilany energią słoneczną

Aktualizacja o 16:10: 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych prognozuje, że w 90% przypadków warunki pogodowe „wystartują” na Przylądku Canaveral w ramach przygotowań do dzisiejszego startu SpaceX. Głównym zagrożeniem meteorologicznym są grube warstwy chmur.

„Linia powierzchniowego wysokiego ciśnienia rozciągająca się od środkowego Atlantyku do półwyspu Floryda pozostanie w dużej mierze niezmieniona przez kilka następnych dni, gdy szereg systemów przejdzie daleko na północ” – głosi prognoza eskadry.

„Chociaż wilgotność w niższych warstwach atmosfery będzie ograniczona i płytka, oczekuje się, że zmienne chmury na wyższych poziomach rozciągną się nad grzbietem pośrodku Zatoki Meksykańskiej i przedostaną się na Florydę” – głosi prognoza.

Najnowsze wiadomości i harmonogram startów ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral i KSC można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neila [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.