22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miasto partnerskie Southend w Sopocie i jego podobieństwa

Miasto partnerskie Southend w Sopocie i jego podobieństwa

Jednak wiele z tysięcy osób odwiedzających nasze miasto może nie wiedzieć, że jest to piękne miasto bliźniacze w Polsce, które ma wiele zaskakujących podobieństw z Southend.

Echo: Duma Sobota - drewniany statekDuma Sobota – drewniany statek (Zdjęcie: Pixabay)

Położone na północy kraju, na wybrzeżu Bałtyku, Sobad jest miastem partnerskim Southend od października 1999 roku i podobnie jak Essex słynie z fantastycznych hoteli, plaż, pubów i restauracji, co czyni go atrakcyjnym miejscem na letnie wakacje. .

Co zaskakujące, jest również znane z dumnego zabytkowego molo w mieście i najdłuższego drewnianego molo w Europie.

Rejs Sobot, zwany po polsku „Molo”, ma długość 511,5 m i rozciąga się na długości 2,33 mili przez ujście Tamizy, co oznacza, że ​​nie jest tak długi jak Southends, które uchodzi za najdłuższy rejs rekreacyjny na świecie.

Echo: Zdjęcie lotnicze pięknego SobotaWidok z lotu ptaka na pięknego Sobota (Zdjęcie: Pixabay)

Otoczony dużym lasem od zachodu i Zatoką Gdańską od wschodu, Sopot jest dobrze skomunikowany ze stolicą Polski, Warszawą, nieco ponad dwie godziny jazdy pociągiem.

Być może najbardziej niezwykłym zbiegiem okoliczności jest to, że Sopot, znany jako Polska Riwiera, ma również swój własny zakrzywiony dom. Budynek o nietypowym kształcie, nazwany Krzywym Domkiem, jest częścią centrum handlowego Rezydent i inspirowany jest baśniowymi opisami.

Krzywy Domek w Southend to najstarsza atrakcja na wyspie, a park tematyczny, który kilkadziesiąt lat temu nazywał się Piotruś Pan, nadal cieszy się popularnością.

Echo: Sobot ma najdłuższe drewniane molo w EuropieSobot posiada najdłuższe drewniane molo w Europie (Zdjęcie: Canva)

Z biegiem lat relacje między Southend i Sobotem nadal się zacieśniały.

W 2001 roku przy wjeździe do Southend na autostradzie A127 ustawiono bliźniacze tablice, zaznaczające połączenie między dwoma nadmorskimi miastami, jak ogłoszono dwa lata później.

Młodzi ludzie z miast bliźniaczych udali się do gminy, aby zobaczyć najważniejsze wydarzenia w 2010 r. podczas specjalnej wycieczki, podczas której zastępcy burmistrza i osobistości obywatelskie regularnie odwiedzali miasto, zatrzymując się w Roots Hall, Chase High School i kampusie Uniwersytetu w Essex. Przeszłość

READ  Monitoring podystrybucyjny ukierunkowanej pomocy pieniężnej dla uchodźców ukraińskich w Polsce (maj-grudzień 2022) - Polska