25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mężczyzna spacerujący z psem odkrył szkielet dinozaura sprzed 70 milionów lat

Mężczyzna spacerujący z psem odkrył szkielet dinozaura sprzed 70 milionów lat

Damien Bocheteau dokonał odkrycia w południowej Francji w 2022 roku.

Mężczyzna, który dwa lata temu zabrał swojego psa na spacer do Francji, dokonał zaskakującego odkrycia, które do tej pory utrzymywał w tajemnicy.

W 2022 roku Damian Bochetto znalazł ogromną skamieniałość sprzed 70 milionów lat, która okazała się prawie kompletnym szkieletem tytanozaura o długiej szyi – powiedział ABC News.

Bocheteau, obecnie 25-letni, powiedział, że nieoczekiwanego odkrycia dokonano w lasach Montolier, w pobliżu jego domu we wsi Crozy na południu Francji.

„Okolice Croze są bogate w skamieliny dinozaurów i inne gatunki, które żyły w tym samym czasie” – Bochetto powiedział ABC News w przetłumaczonym oświadczeniu. „Przez 28 lat Crozi dostarczał i budował jedną z największych kolekcji skamieniałości dinozaurów z górnej kredy we Francji”.

Tytaniozaury, członkowie rodziny dinozaurów zauropodów, przemierzały Ziemię od późnego okresu jurajskiego – 163,5 do 145 milionów lat temu – aż do końca okresu kredowego, który trwał od 145 milionów do 66 milionów lat temu. Brytyjska.

Dinozaury długoszyje to największe znane zwierzęta lądowe – podaje Britannica, dodając, że niektóre tytanozaury osiągnęły rozmiary współczesnych wielorybów. Według Britannica jego skamieniałości, obejmujące 40 różnych gatunków, znaleziono na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Bochetto, który ma „własną pasję” do paleontologii, odkrył odsłonięte skamieliny kości, co doprowadziło do odkopania 70% kompletnego skamieniałego tytanozaura o długości 30 stóp.

„Stało się to pewnego ranka, jak każdego innego ranka, podczas zwykłego spaceru” – Bochetto powiedział lokalnej stronie internetowej. Francja Niebieski W lutym. „Podczas spaceru z psem osunięcie się ziemi na krawędzi klifu odsłoniło różne kości szkieletu”.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba obserwuje gorące, ziarniste chmury na egzoplanecie z dwoma słońcami

„Były to kości opadłe i dlatego odizolowane” – powiedział Bochetto. „Po kilku dniach wykopalisk zdaliśmy sobie sprawę, że były to kości połączone”.

Bochetto wraz z członkami Stowarzyszenia Kultury Archeologicznej i Paleontologicznej (ACAP) w Muzeum Croze zachowali poufność znalezisk, aby chronić miejsce wykopalisk podczas wydobywania masywnego szkieletu.

„Podczas ekstrakcji my [were] W piaskowcu. „To bardzo solidny depozyt” – stwierdził Bochetto, dodając, że on i członkowie ACAP obawiają się, że obiekt zostanie „splądrowany i zniszczony przez nieświadomych ludzi”.

Bochetto ma nadzieję, że ludzie odwiedzą Muzeum Croze, aby zobaczyć szkielet tytanozaura teraz, gdy skamieniałość została już wydobyta i zakonserwowana do celów badań. „To przełomowe dzieło dla ogółu społeczeństwa, ponieważ możemy podziwiać dinozaury o tak dużym znaczeniu anatomicznym” – powiedział.

Od czasu swojego odkrycia dwa lata temu Bochetto powiedział, że rzucił pracę w sektorze energetycznym i teraz ma nadzieję uzyskać tytuł magistra paleontologii, aby kontynuować pracę w Crozi.

Francis Vague, założyciel Muzeum Croze, powiedział France Bleu, że niezwykłe odkrycie Bochetto dowodzi, że miał on „oko” do badań nad dinozaurami.

„Bardzo rzadko się to zdarza, musiał mieć oko” – powiedział Fagg o Damienu. „Są tacy, którzy nie widzieli tej strony od 30 lat”.