24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Menedżer New York Red Bulls Gerhard Strober zrywa

Menedżer New York Red Bulls Gerhard Strober zrywa

New York Red Bulls rozstali się z trenerem Gerhardem Struberem, poinformował zespół w poniedziałek rano.

Strupper przejął władzę pod koniec sezonu 2020 po niecałych dwóch sezonach z drużyną English Championship Barnsley. W kwietniu został skrytykowany za to, że nie usunął zawodnika Red Bulls, Dantego Fanziera, z meczu przeciwko San Jose Earthquakes po tym, jak Fanzier rzekomo znęcał się na tle rasowym nad przeciwnikiem.

Asystent trenera Troy Lesson przejmie stanowisko trenera do końca sezonu 2023.

„Chcę szczególnie podziękować Gerhardowi za jego poświęcenie dla tego klubu i za osobiste poświęcenia, które poniósł, zwłaszcza po tym, jak był z dala od rodziny” – powiedział prezes sportowy Jochen Schneider w klubowym oświadczeniu. „Przeprowadził naszych graczy przez trudny czas, utrzymując wszystkich w dobrym nastroju, kontynuując serię meczów. Po wielu dyskusjach z Gerhardem w ciągu ostatnich kilku tygodni doszliśmy do wzajemnego porozumienia, że ​​​​zmiana teraz byłaby korzystna dla obie strony.”

Asystent trenera Bernd Eppler również opuścił klub.

„Cieszyłem się czasem spędzonym w New York Red Bulls” – powiedział Strober w klubowym oświadczeniu. „Było dla mnie również jasne, że chcę wrócić do Europy najpóźniej pod koniec tego sezonu. Bardzo trudno było mi tu żyć, zupełnie bez rodziny. Odpowiednio wcześnie poinformowałem klub o moich pragnieniach i doszliśmy do porozumienia, aby się rozstać. Życzę organizacji i zawodnikom wszystkiego najlepszego w rozwoju.

Zastępca Strobera, Lissen, dołączył do zespołu Red Bulls jako asystent przed sezonem 2022. Przed dołączeniem do RBNY 39-latek był głównym trenerem i dyrektorem technicznym federacyjnego klubu mistrzowskiego New Mexico United. Był pierwszym trenerem Nowego Meksyku, kiedy weszli do USL w 2018 roku i został trenerem roku USL w 2020 roku.

Red Bulls są obecnie na dole Konferencji Wschodniej MLS z dziewięcioma punktami po 11 meczach. Drużyna zajęła szóste miejsce w konferencji w 2020 r., Siódme w 2021 r. I czwarte w 2022 r. We wszystkich trzech sezonach klub odpadł w pierwszej rundzie play-offów.

READ  Gwiazda pierwszego roku UConn, Stephon Cassel, zostaje przyjęta do draftu NBA

To jest rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany.

(Zdjęcie: Rich Graessle/Icon Sportswire przez Getty Images)