24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski |  Wiadomości piłkarskie

Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash zakwalifikował się do polskiego obywatelstwa poprzez swoich rodziców i dziadków.

24-latek opowiadał o możliwości przejścia do PZPZ trzy lata temu.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesare Culesa z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

Drużyna Paulo Sousy gra dwugłowym uderzeniem w listopadowej rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami.

Po otrzymaniu obywatelstwa i spotkaniu z polskim menedżerem we wtorek Kesh napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze.

Obraz:
Kesh mówi, że byłby dumny z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej

„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom za pomoc. Teraz jest czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju.”

Souza powiedział, że rodzina Kaszyna ma „zapał” do gry dla Polski i że „gra w reprezentacji to nie tylko duża odpowiedzialność, ale także dodatkowa rzecz, którą bardzo trudno opisać słowami”.

Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i za niecałe 13 miesięcy odciśnie piętno na kadrze Sousa do następnego mundialu w Katarze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Cash wspomina zwycięstwo Aston Villi 3-0 nad Evertonem, w którym strzelił znakomitego startera i przyznał, że marzył o tym momencie poprzedniego wieczoru.

Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. Dokumentujemy ten moment i miałem okazję spotkać się z menedżerem dziś rano.

„To prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Widziałem wiele meczów. Kibice są genialni, entuzjastyczni. Mam nadzieję, że uda mi się przesunąć to na bok, z zainteresowaniem i stuprocentowym zaangażowaniem. To moja gra.

READ  Grigeo kupuje fabrykę bibuły w Polsce

„Znam też Clicha z Leeds United. Stoczyłem z nim wiele bitew. W rzeczywistości rozmawialiśmy i powiedziałem, że fajnie byłoby grać z nim, nie grając przeciwko niemu.

„Dzięki świetnemu menedżerowi wnosimy pomysłowość zespołu i sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce w Grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do miejsca w Pucharze Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3:0 meczu z Evertonem, stając się pierwszą drużyną pod wodzą Deana Smitha, która dołączyła do klubu z Nottingham Forest we wrześniu 2020 r. za 16 milionów.