16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mariah Carey pozwała „Wszystko, czego chcę na święta to ty” przez autora piosenek – termin

Mariah Carey pozwała „Wszystko, czego chcę na święta to ty” przez autora piosenek – termin

Jedna z najpopularniejszych piosenek świątecznych wszechczasów jest kwestionowana przez autora piosenek country, który twierdzi, że narusza prawa autorskie na temat „wszystko, czego chcę na Boże Narodzenie, to ty. „

Mariah Carey i współscenarzysta Walter Afanciev w pozwie Autor piosenek Andy Stone, który twierdzi, że piosenka „All I Want For Christmas Is You” Vince Vance & The Valiant Od 1989 r. Stone składał swoje dokumenty w Sądzie Okręgowym USA dla Wschodniego Okręgu Luizjany.

Chociaż piosenki mają ten sam tytuł, jest tylko ślad tonu lub tekstu Carrey, który nie przypomina sobie tytułu.

Dennisa Leopolda

Carey został wydany w 1994 roku i stał się hitem radiowym i coroczną listą gier NBA w Boże Narodzenie.

Stone twierdzi, że jego piosenka była długo emitowana w okresie świątecznym 1993. Domaga się 20 milionów dolarów odszkodowania. Stone twierdzi, że Carrey i Avancev „świadomie zaangażowali się w kampanię mającą na celu naruszenie jego praw autorskich do utworu.

Autor piosenek country staje w obliczu trudnej bitwy, aby udowodnić swoje twierdzenia.

Zwróciła na to uwagę Pamela Koslin, prawniczka z Los Angeles, która specjalizuje się w prawach do muzyki i własności intelektualnej 177 pracz których wiele to utwory muzyczne, zatytułowane All I Want For Christmas Is You.

Koslin wskazała, że ​​otrzymałaby inną odpowiedź, gdyby wszystkie słowa były „w zasadzie takie same” jak wersja Carreya.

„Tytuły piosenek nie mają prawa do ochrony praw autorskich” – dodał Koslin. „Dlatego istnieje 177 prac, które noszą ten sam tytuł. Najbardziej znanym tytułem jest Moje Dziecko, który obejmuje 4860 prac zarejestrowanych w Urzędzie Praw Autorskich. I to nawet nie obejmuje „powszechnego prawa” (nienagranych) prac, które wykorzystują ten sam tytuł”.

Wersja piosenki Curry’ego ma ponad miliard strumieni na samym Spotify. W zeszłym roku stał się numerem jeden na trzech oddzielnych trasach na liście Billboard Hot 100 Singles.

READ  Nick Cannon i Kevin Hart ogłaszają nowy teleturniej „Kto nosi moje dziecko” – Rolling Stone