16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Utah Jazz guard Donovan Mitchell (45) prepares to shoot free throws during the game against the Philadelphia 76ers at Vivint Arena in Salt Lake City on Tuesday, Nov. 16, 2021.

„Mamy plan”: Jazz zapowiada handel Mitchellem, przyznaje, że zmiana była konieczna

Strażnik Utah Jazz Donovan Mitchell (45) przygotowuje się do oddania rzutów wolnych podczas meczu z Philadelphia 76ers na Vivent Arena w Salt Lake City we wtorek, 16 listopada 2021 r.

Szacowany czas czytania: 3-4 minuty

SALT LAKE CITY — Danny Inge ma plan, ale jest jedno zastrzeżenie: to zajmie trochę czasu.

Utah Jazz ogłosiło wszystko w czwartek po południu, ogłaszając, że zespół zastąpił Donovana Mitchella na pozycji bramkarza Colina Sextona, napastnika Laurie Markanena i młodszego skrzydłowego Ochaia Agbajiego, trzy przyszłe typy w pierwszej rundzie i dwie zamiany.

To umowa znana od piątku, ale ogłoszenie umożliwiło zespołowi wykonawczemu Jazz przedstawienie kilku pomysłów na ten ruch.

W oświadczeniu Ainge powiedział, że aby zespół Jazz mógł walczyć o tytuł w przyszłości, musi dokonać pewnych zmian już teraz. Zasadniczo przyznaj, że duet Mitchell i Rudy Gobert osiągnął szczyt i czas na reset. On i Justin Zanek podeszli do przodu i nacisnęli ten przycisk.

„Było jasne, że aby zwiększyć nasze szanse na stworzenie zespołu, który mógłby naprawdę konkurować i osiągnąć trwały sukces, musieliśmy przenieść nasz skład” – powiedział Ainge. „W handlu Rudym, a teraz Donovanem, była to rzadka okazja, aby zmaksymalizować naszą zdolność do pozyskiwania wysokiej jakości talentów i wybrania najlepszej pozycji w przyszłości”.

Jazz ma teraz przed sobą wiele opcji. Ale większość, jeśli nie wszystkie, będą wymagały długiej przebudowy. Jazz wszystko podarł, a teraz spróbują to wzmocnić. Ainge zasugerowała, że ​​proces nie będzie szybki.

„Mamy gotowy plan, aby pomóc nam zebrać zespół mistrzowski, na który zasługują nasi fani” – powiedział. „Stworzenie naszej listy zajmie trochę czasu. Wszyscy rozumiemy nadchodzącą pracę i jesteśmy zaangażowani w naszą wizję”.

Utah wyszedł, szukając typów z pierwszej rundy w porównaniu ze swoimi gwiazdami, i znalazł je. Może minąć trochę czasu, zanim którykolwiek z tych selektorów zmieni się w graczy na liście nadziei turniejowych; Ale podczas gdy typy były wielką nagrodą, Jazz mówi, że są podekscytowani młodymi perspektywami, jakie otrzymali z Cleveland dla Mitchella.

Agbaji był 14. wyborem w drafcie w 2022 r. i reprezentuje najwyższy projekt rocka od czasu Mitchella (13. miejsce w 2017 r.). Markkanen wkracza w szósty sezon i był jednym z najlepszych graczy w EuroBasket 2022. Sexton, który Jazz podpisał czteroletnią umowę o wartości 72 milionów dolarów w ramach transakcji, miał średnio ponad 24 punkty w sezonie 2020-21, jego ostatni pełny zdrowy sezon.

„Ochai, Laurie i Colin są ekscytującymi młodymi graczami i cieszymy się, że możemy dodać ich do naszej listy” – powiedział Zanek w oświadczeniu. „Uważamy, że pasuje do kultury jazzowej i silnej konkurencyjnej marki koszykówki, którą zbudowaliśmy tutaj w Utah. Daje nam różnorodność i sportową postawę na obu końcach parkietu, gdy dorastamy w przyszłości. poznać ich.”

Trudno jest zobaczyć, jak ci fani przytulają się do któregokolwiek z nich w taki sam sposób, jak Mitchell, kiedy przyjechał do Utah jako uśmiechnięty dzieciak z Louisville. To przyniosło podekscytowanie i nadzieję z powrotem do franczyzy, którą Gordon Hayward właśnie odrzucił. Jednak ta nadzieja w końcu zgasła; Doprowadziło to do decyzji o odejściu z krajowego All-Star, który w swoich pięciu sezonach w Utah miał średnio 23,9 punktu, 4,5 asysty i 4,2 zbiórki.

„Jazz miał wiele wspaniałych momentów z Donovanem w ciągu ostatnich pięciu lat, gdy stał się gwiazdą, która stała się gwiazdą” – powiedział w oświadczeniu właściciel Ryan Smith. „Ale równie ważny był trwały wpływ, jaki wywarł w Utah. Jest niesamowitym człowiekiem i wywarł wpływ na życie tak wielu ludzi poprzez swoje zaangażowanie w społeczność. Cała nasza organizacja życzy mu wszelkich sukcesów w przyszłości. Kiedy został człowiek w jazzie, zawsze był Jazzmanem”.

Najnowsze historie jazzowe z Utah

Ryan Miller relacjonuje Utah Jazz dla KSL.com od 2018 roku.

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Jeśli Horner pozostanie, zespołowi Red Bull Formuły 1 grozi „rozpad”.