24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Macron prowadzi ceremonię zakończenia II wojny światowej w Europie

Macron prowadzi ceremonię zakończenia II wojny światowej w Europie

Prezydent Francji Emmanuel Macron poprowadził tradycyjną ceremonię na Polach Elizejskich w Paryżu, upamiętniającą dzień zakończenia II wojny światowej w Europie w 1945 roku.

Prezydent Francji Emmanuel Macron poprowadził w poniedziałek tradycyjną ceremonię na Polach Elizejskich w Paryżu, upamiętniającą zakończenie II wojny światowej w Europie w 1945 roku.

Macron złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza pod pomnikiem Łuku Triumfalnego, któremu towarzyszyła premier Elizabeth Bourne. Orkiestra dęta grała w Marsylii.

Aby ograniczyć zamieszki w związku z ciągłym sprzeciwem wobec Macrona i jego spornych reform emerytalnych, policja zakazała zgromadzeń wokół dzielnicy partyjnej stolicy Francji oraz w Lyonie, dokąd prezydent podróżował później w ciągu dnia.

W Lyonie zamknięto dla ruchu kilka ulic, niektóre parkingi zostały zakazane, a transport publiczny został zakłócony.

Władze pilnują, aby „zapiekanka” lub głośne walenie w garnki i patelnie w proteście nie odwracało uwagi od ceremonii upamiętniającej.

A w Lyonie Macron naciskał na francuski ruch oporu i jednego z jego przywódców, Jeana Moulina. Macron odwiedził więzienie Montluc, gdzie Moulins był aresztowany i torturowany przez gestapo.

Związki zawodowe wezwały do ​​protestów w niektórych dozwolonych obszarach Lyonu, gdzie dźwięk garnków i patelni rozbrzmiewa pomimo ograniczeń policyjnych. Najbardziej zaciekłe elementy protestu władze rozproszyły gazem łzawiącym.

READ  Rząd Wenezueli nasilił ataki na prawybory opozycji, gdzie frekwencja przekroczyła oczekiwania