12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lumix GH6 firmy Panasonic ma najdokładniejszy czujnik Mikro Cztery Trzecie

Lumix GH6 firmy Panasonic ma najdokładniejszy czujnik Mikro Cztery Trzecie

Panasonic ogłosił z opóźnieniem swoją najnowszą kamerę wideo, Lumix GH6. Był to nowy numerowany wpis w popularnej czcionce GH podniecony Prawie rok temu wraz z premierą GH5 Mark II; Panasonic potwierdził wówczas, że przechwytuje do 10-bitowego 4:2:0 4K przy 120 kl./s, 10-bitowego 4:2:2 4K przy 60 kl./s i 10-bitowego 5,7K przy 60 kl./s.

Teraz kamera została w pełni ujawniona i chociaż wygląda podobnie do swojego poprzednika i ma ten sam 3-calowy ekran na zawiasach, wnętrze jest zupełnie nowe. Nowy czujnik Micro Four Thirds 25,2 MP i nowy procesor obrazu Venus Engine umożliwiają robienie zdjęć z prędkością 14 kl./s z zablokowanym autofokusem. Jest to czujnik o najwyższej rozdzielczości, jaki kiedykolwiek znaleziono w cztero- lub czteroczęściowym aparacie.

Panasonic dodał również wbudowany wentylator do aparatu, aby umożliwić nagrywanie przez dłuższy czas, a nowy 5-osiowy system stabilizacji obrazu dodaje 7,5-stopniową kompensację. GH6 to pierwsza kamera Lumix Mikro Cztery Trzecie zawierająca format V-Log i przestrzeń kolorów V-Gamut, która zapewnia większy zakres dynamiki w postprodukcji.

Lumix GH6 będzie kosztować 2199 USD za podwozie dopiero w przyszłym miesiącu, czyli o 500 USD więcej niż GH5 Mark II i 200 USD więcej niż oryginalny GH5, ale w rzeczywistości jest tańszy niż cena 2499 USD, która miała wejść na rynek w zeszłym roku. Między tym a systemem OM OM-1, Który został ogłoszony w zeszłym tygodniu Pierwszy nowy model, który pochodzi z branży aparatów Olympus, nadszedł czas, aby zostać zaawansowanym użytkownikiem systemu Mikro Cztery Trzecie.

READ  Cyberpunk 2077: Jak aktualizacja FSR2 poprawia jakość wizualną