31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Luis Diaz wraca na treningi Liverpoolu przed meczem z Luton: „Wszystko zależy od jego dostępności”

Luis Diaz wraca na treningi Liverpoolu przed meczem z Luton: „Wszystko zależy od jego dostępności”

Luis Diaz podejmie decyzję, czy wrócić do składu Liverpoolu na niedzielny mecz Premier League z Luton Town, powiedział Jurgen Klopp.

Kolumbijski napastnik opuścił dwa ostatnie mecze po tym, jak w ubiegłą sobotę jego ojciec, Luis Manuel, został porwany w swojej ojczyźnie.

Jednak po pewnym czasie wolnym Diaz w ostatnich dniach trenował i z niecierpliwością czeka na rozwój sytuacji.

W czwartek rząd Kolumbii oświadczył, że za porwanie odpowiedzialny jest oddział Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN). Aby go uwolnić, zaangażowano setki policjantów i żołnierzy.

Klopp powiedział: „Lewis był na treningu dwa dni temu, a wczoraj miał sesję treningową, a dzisiaj będzie z zespołem”.

„Jeśli czuje się dobrze, tu będzie. Widać, że wszystko z nim w porządku, kiedy jest z chłopcami, ale widać też, że niewiele spał. Musimy zobaczyć, jak się czuje, i od tego zacząć”.

„Właśnie otrzymałem wiadomość z Kolumbii, ale wszystko, co daje nam choć odrobinę nadziei, jest dobre. Czekamy na naprawdę dobre wieści. „

„Nie mogę powiedzieć, co będziemy robić (w niedzielę)”. Po prostu czekamy. Wszystko zależy od niego, niezależnie od tego, czy jest dostępny, czy nie. „Nie będę do niczego zmuszany”.

Tymczasem Klopp nie spodziewa się, że pomocnik Thiago będzie dostępny dopiero w styczniu.

Reprezentant Hiszpanii nie brał udziału w rozgrywkach od kwietnia ze względu na kontuzję uda, która wymagała operacji latem, a powrót do zdrowia miał szereg niepowodzeń.

Klopp powiedział: „W przypadku Thiago sprawa jest w toku i nie możemy wywierać na to żadnej presji.

„Spodziewamy się, że powróci prawdopodobnie na początku nowego roku. Powiedziałbym, że jest to prawdopodobnie realistyczna rzecz i nie mogę się doczekać jego powrotu. Jest po prostu fenomenalny”.

Na ławce rezerwowych nadal znajduje się także inny pomocnik Stefan Bajcetic. We wrześniu powrócił po kontuzji mięśnia przywodziciela, ale potem doznał kontuzji łydki.

READ  Opóźniona ostrożność zmienia losy wielu kierowców

Klopp dodał: „Jakość, potencjał i talent Stefana można zobaczyć, ale jego ciało nie było jeszcze gotowe.

„Nadal tworzą tych chłopców i każdy z nich jest inny. Nie ma harmonogramu dla Stefana. Musimy po prostu poczekać. Wiemy, jak dobry jest, a teraz musimy się upewnić, że pomożemy mu uzyskać ciało, aby to pokazało. „

Głębiej

Rodzice Luisa Diaza porwani, pozostawiając Liverpool „walczący o Lucho”

(Zdjęcie: Alex Livesey/Getty Images)