22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

LSU QB Jayden Daniels wygrywa Heismana 2023

LSU QB Jayden Daniels wygrywa Heismana 2023

On gra

NOWY JORK — W sobotni wieczór starszy rozgrywający LSU Jayden Daniels zdobył Heisman Memorial Trophy jako najwybitniejszy zawodnik futbolu uniwersyteckiego, kończąc sensacyjny sezon, w którym prowadził najlepszy atak w kraju.

To już dwudziesty przypadek w tym stuleciu, kiedy rozgrywający wygrywa Heisman, a Daniels jest trzecim zwycięzcą Heismana w LSU, po rozgrywającym Joe Burrow w 2019 r. i zwycięzcy z 1959 r., środkowym obrońcy Billym Cannonie. Liniowi obrońcy z Alabamy Mark Ingram (2009) i Derrick Henry (2015) oraz skrzydłowy Crimson Tide DeVonta Smith (2020) to jedyni zwycięzcy bez rozgrywającego od 2000 roku.

Daniels otrzymał 503 głosy za pierwsze miejsce i łącznie 2029 punktów. Rozgrywający Waszyngton Michael Penix Jr. był drugi w głosowaniu (292, 1701), rozgrywający stanu Oregon Bo Nix był trzeci (51 885), a skrzydłowy stanu Ohio Marvin Harrison Jr. był czwarty (20 352). Daniels otrzymał 90,46% ogólnej liczby głosów i wygrał cztery z sześciu okręgów wyborczych.

Jest piątym rozgrywającym w ciągu ostatnich siedmiu sezonów, który po przeniesieniu szkół zdobył Heisman Trophy i pierwszym od 2016 roku, który nie wystąpił w meczu o mistrzostwo konferencji.

Rozgrywający stanu Floryda Jordan Travis zajął w głosowaniu piąte miejsce, za nim plasował się rozgrywający z Alabamy Jalen Milroe, rozgrywający z Oklahoma State Ollie Gordon II i rozgrywający z Missouri Cody Shrader. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Blake Corum i JJ McCarthy z Michigan.

Trofeum Heismana zostało dodane do wyróżnień Danielsa w tym sezonie po tym, jak został wybrany Piłkarzem Roku Associated Press College i Graczem Roku Walter Camp. Zdobył także nagrodę Davey’a O’Briena, przyznawaną najlepszemu rozgrywającemu w kraju.

Daniels, który 18 grudnia skończy 23 lata, przewodził drużynie w całkowitym ataku, efektywności podań, liczbie punktów odpowiedzialnych za prowadzenie i jardach na prowadzenie, a także remisował w liczbie podań po przyziemieniu (40) z Knicks. Wykonał 72,2% podań na odległość 3812 jardów, zaliczył 1134 jardy przy odbiorze i 10 dodatkowych punktów po ziemi.

READ  W ten sposób zostaniesz zauważony na wiosnę

Mecz, który mógł zapewnić mu tę nagrodę, miał miejsce 11 listopada przeciwko Florydzie, kiedy został pierwszym graczem w historii FBS, który w jednym meczu rzucił na odległość 350 jardów i przebiegł ponad 200 jardów. W zwycięstwie 52-35 zdobył 606 z 701 jardów LSU.

Centralny punkt ataku LSU, pewna ręka Danielsa i spokojna postawa pod presją, poprowadziły Tygrysy, gdy przewodziły FBS pod względem punktacji w ataku (46,4 punktu na mecz), całkowitego ataku (547,8 jardów na mecz) i konwersji po trzeciej próbie, średnio absurdalne 8,53 jarda na grę.

„Bycie sportowcem z college’u i zdobycie tej nagrody było spełnieniem moich marzeń. Chcę zadedykować tę nagrodę każdemu chłopcu i dziewczynie, którzy mają marzenie lub wiarę, że dzięki ciężkiej pracy nigdy nie wiadomo, co jest możliwe”. Daniels powiedział w swoim przemówieniu z okazji przyjęcia. „Powiedzieli, że jestem za chuda, więc muszę poczekać. Potem powiedzieli, że za bardzo polegam na nogach, więc poszłam do pracy, zaliczyłam wszystkie zaliczenia i miałam sezon, na jaki miałam czas. Powiedzieli, że jestem za chuda. ” Cicho, więc zacząłem głośniej mówić, wyszedłem ze swojej strefy komfortu i teraz jestem tutaj.

„Czego się z tego wszystkiego nauczyłem? Dowiedziałem się, jak wyciszyć hałas, że można pokonać każdą przeszkodę, być pokornym, być legendarnym i co najważniejsze, cieszyć się tym, co się robi. A kiedy już upadniesz, wstań, uśmiechaj się i nie rezygnuj. Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń.

Czterogwiazdkowy rekrut z Cajon High School w San Bernardino w Kalifornii, po zdobyciu 170 przyłożeń i 41 szybkich wynikach, Daniels rozpoczął karierę w college’u w stanie Arizona w 2019 roku.

Do Tempe przybył po wczesnym uczęszczaniu do szkoły pod okiem trenera Hermana Edwardsa. mierzący 180 cm Daniels ważył zaledwie 175 funtów, co rodzi pytania, czy fizycznie poradzi sobie z grą w futbol uniwersytecki. Został jednak pierwszym rozgrywającym pierwszego roku, który został starterem stanu Arizona w sezonie inauguracyjnym.

READ  Podsumowanie meczu Szwecja-Australia: mecz o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Kobiet 2023

Pokazał przebłyski zawodnika, który miał zostać debiutantem, rzucając na odległość 2943 jardów z 17 przyłożeniami i dwoma przechwytami, a Sun Devils zakończyli mecz z wynikiem 8-5. Arizona State rozegrała tylko cztery mecze w skróconym sezonie 2020.

Jego czas w Sun Devils nie był spokojny. Jednak Daniels rozegrał 29 meczów w ciągu trzech sezonów, a swój ostatni rok rozegrał w 2021 r. w kontekście śledztwa NCAA w sprawie szkoły w związku z praktykami rekrutacyjnymi podczas pandemii Covid-19.

Daniels powiedział, że pod koniec sezonu pozostanie w Arizonie, ale kilka miesięcy później wskoczył na portal transferowy po tym, jak pięciu trenerów z personelu odeszło lub zostało zwolnionych w związku z dochodzeniem NCAA.

Jego koledzy z drużyny byli wyraźnie zdenerwowani tą decyzją i opublikowali film, na którym gracze sprzątają jego szafkę, a ktoś w tle komentuje, że Daniels i tak jest „zły”.

Po przybyciu do LSU pokonał dwóch innych rozgrywających, którzy byli najlepszymi rekrutami, i zakończył rok 2022 z 2913 jardami i 17 przyłożeniami, dodając kolejne 885 jardów i 11 przyłożeń na ziemi.

Obserwuj reportera sportowego Scooby’ego Axona na Twitterze @scobaxon

Przemówienie z okazji wręczenia nagrody Jaydena Danielsa Heismana

Współautor: Sahil Kurup, sieć USA TODAY